Volei, Divizia A1 / Două înfrângeri pentru Știința la Târgoviște

Cel de-al treilea turneu al sezonului în Divizia A1 feminină a fost unul nefast pentru voleibalistele de la Știința Bacău, care au jucat la Târgoviște cu gazdele de la CSM și cu Rapid București.  Vineri, băcăuancele au pierdut fără drept de apel, în trei seturi, în fața gazdelor, 19-25, 12-25, 15-25. Sâmbătă, Știința a întâlnit Rapidul, adică echipa la care s-a transferat fostul ei căpitan, Denisa Rogojinaru. Echipa lui Florin Grapă a început bine, a câștigat primul set în prelungiri, 27-25, însă le-a pierdut pe următoarele trei, la 12, 19 și 23.

Știința Bacău are 9 puncte după 6 partide disputate, în care a înregistrat 3 victorii și 3 înfrângeri. Weekendul viitor, băcăuancele vor evolua într-un turneu organizat de CSO Voluntari, în care le vor întâlni pe Dinamo (28 noiembrie, ora 14, TVR 3) și CSM Lugoj (30 noiembrie).