Cinci medalii pentru luptătorii juniori băcăuani la Cupa României

Lupte greco-romaneMunicipiul Târgoviște a găzduit, pe 2 și 3 decembrie, Cupa României Valahia la lupte juniori, competiție la care Bacăul a fost reprezentat la greco-romane de 4 sportivi de la SCM și 1 de la CSS, toți clasându-se pe podium. Astfel, la categoria 60 kg., Alexandru Solomon (SCM Bacău) s-a clasat pe primul loc, la fel cum a făcut și Nicu Samuel Ojog (CSS Bacău) la categoria 74kg. Medalii de argint au obținut Claudiu Pal la 60 kg. și Irinel Botez la 66 kg., în timp ce George Șarban s-a clasat al treilea la 84kg., toți aceșri sportivi fiind legitimați la SCM Bacău. În clasamentul pe cluburi, SCM Bacău s-a clasat pe 2, după Steaua București și înaintea celor de la LPS Constanța.