Volei feminin, Divizia A1 / CSM Târgoviște i-a îndeplinit dorința lui Florin Grapă

Stiinta Bacau - CSM Targoviste 16”Mi-ar conveni ca CSM Târgoviște să bată Blajul, pentru a ne distanța față de acestea”, spunea Florin Grapă sâmbătă, după victoria cu Dinamo. Dorința antrenorului campioanei s-a îndeplinit marți seară, când formația târgovișteană a învins fără drept de apel pe Volei Alba Blaj, 3:0 (21,21,14), în prologul etapei a 15-a a Diviziei A1. Știința Bacău și-a amânat meciul cu CSM Lugoj, din această etapă, pentru luna viitoare, celelalte partide ale rundei intermediare urmând să se dispute miercuri: Unic Piatra Neamț – CSU Medicina Târgu Mureș, CSM Satu Mare – CSU Cluj, CSM București – SCMU Craiova și Dinamo Romprest București – Penicilina Iași. După victoria de marți, CSM Târgoviște a acumulat 35 de puncte și a trecut pe locul al doilea, cel puțin până miercuri. Știința conduce ierarhia cu 36 de puncte, în timp ce CSM București și Volei Alba Blaj au câte 34 de puncte. Duminică, de la ora 17, în Sala Sporturilor din Bacău va avea loc derby-ul etapei a 16-a, dintre Știința și CSM București.

Un comentariu la „Volei feminin, Divizia A1 / CSM Târgoviște i-a îndeplinit dorința lui Florin Grapă”

  1. Dupa echipa noastra cea mai in forma este csm targoviste , cu care ne vom bate pentru titlu si Cupa Romaniei .Cred ca echipa noastra de AUR si de suflet sa iasa victorioasa in ambele jocuri .Mult succes in meciul cu csm bucuresti de duminica. Sa dea DOMNUL sa castigam cu sec 3-0 FORTA STIINTA BACAU!!!!!.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.