Handbal masculin / Știința MD Bacău – Minaur Baia Mare 23-23 (15-13)

Stiinta Bacau - Minaur Baia Mare (1)
Vicecampioana României nu reușește să găsească drumul spre victorie în turneul dotat cu Cupa Municipiului Vaslui. În primul meci de vineri, băcăuanii au remizat cu Minaur Baia Mare, la capătul unui joc pe care l-au avut la îndemână.
Astfel, chiar dacă a condus în minutul 15 cu 10-4, Știința Municipal Dedeman Bacău a încheiat prima repriză cu un avantaj de numai 2 goluri.
După pauză, maramureșenii au condus cu 19-18 și 20-19, Știința a luat conducerea cu 23-21 în minutul 55, dar nu a mai înscris în ultimele 5 minute, iar partida s-a încheiat la egalitate.

ȘTIINȚA: Grigoraș, Erhan – Bondar (5), Vartic (4), Iancu (4), Câmpan (3), Dospinescu (2), Gorenac (2), Celestin (1), Tărîță (1), Tokic (1), Carali, Pinnonen, Johannson, Rotaru. Antrenori: Mateo Garralda și Sorin Bârză.

UPDATE: Vineri seara, Știința a învins pe CSU Suceava cu 32-24 și va juca finala mică a turneului cu Steaua, sâmbătă, de la ora 12.30.
Stiinta Bacau - Minaur Baia Mare (2)

Stiinta Bacau - Minaur Baia Mare (3)

Stiinta Bacau - Minaur Baia Mare (4)

Stiinta Bacau - Minaur Baia Mare (5)

Un comentariu la „Handbal masculin / Știința MD Bacău – Minaur Baia Mare 23-23 (15-13)”