Handbal, juniori II / Victorii pe linie pentru CSM Bacău la primul turneu al campionatului

CSM Bacau juniori II
Handbaliștii juniori II de la CSM Bacău a câștigat și cel de-al patrulea meci disputat în cadrul turneului de la Onești. Duminică dimineață, echipa antrenată de Gabriel Armanu și Ionel Gîrlescu a trecut cu 39-18 (21-10) de gazdele de la Colegiul Sportiv ”Nadia Comăneci”. CSM Bacău: Vlăduț Rusu, Mihail Taraș, Mihai Rusu – Dragoș Hanțaru (6), Cătălin Fodorean (6), Ionuț Atănăsoaei (5), Bogdan Dima (5), Ionuț Broască (4), Laurențiu Suciu (4), Maxim Oancea (4), Ștefan Cernat (3), Alexandru Ionescu (2), Adelin Irimia, Răzvan Drăgan, Bogdan Doboș, Răzvan Dodiță.

Iată ce ne-a declarat antrenorul Gabriel Armanu la finalul turneului: ”Primul turneu oficial de juniori 2 ne-a adus și primele victorii oficiale. Am obținut rezultate normale, la fel cum au fost și evoluțiile sportivilor noștri. Mă bucur pentru randamentul crescut al jucătorilor sosiți în această vară și de constanța în joc a jucătorilor care, în sezonul trecut, au obținut titlul de campioni. Vreau să aduc mulțumiri organizatorilor, în special domnului profesor Mihai Titianu pentru implicare și nu în ultimul rând celor care ne finanțează, pentru că sportivii noștri beneficiază de condiții deosebite.În final, n-aș vrea să uităm grupurile de părinți din Bacău, Adjud, Cluj, Moinești, care sunt alături de copii la turnee și jocuri.”

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.