Volei, Divizia Juniori / CSS Bacău – VCM LPS Piatra Neamț 3:1 (-21, 23, 13, 18)

CSS Bacau - VCM LPS Piatra Neamt (4)
Voleibaliştii juniori de la CSS Bacău au obţinut o victorie muncită pe teren propriu împotriva celor de la VCM-LPS Piatra Neamţ, în etapa a doua a campionatului. Băcăuanii au pierdut primul set cu 21-25, pe fondul neconcentrării şi unor greşeli în preluare. Setul al doilea a fost unul destul de strâns, gazdele conducând în permanenţă, în final încheindu-se 25-23. Cu un blocaj de netrecut, tinerii voleibalişti băcăuani şi-au adjudecat setul al treilea fără nicio problemă, arătându-şi adevărata valoare. Setul al patrulea a fost echilibrat, dat fiind faptul că patru jucători de bază de la CSS Bacău (Andrei Sărăcuţu, Dan Bitire, Codrin Cernov si Mihai Şnel) au resimţit oboseala celor 5 seturi jucate în Divizia A2 cu o zi înainte. Cele două echipe s-au succedat la conducere, băcăuanii fiind mai eficienţi la atac şi, cu un serviciu bun, au câştigat partida cu scorul de 3-1. Etapa următoare va avea loc pe 20 octombrie, voleibaliştii de la CSS Bacău urmând să joace pe terenul celor de la CSS Rm. Sărat.

CSS Bacău: Ciprian Prăjişteanu, Horia Alexoae (Abel Ciser), Dan Bitire (Lucian Troinea), Codrin Cernov, Andrei Sărăcuţu, Cosmin Pântea, Mihai Șnel – libero. Antrenori: Eusebiu Țurcanu și Traian Șnel.