Un simplu antrenament cu public: Știința Bacău – CSS 3 Steaua București 3:0 (11,8,14)

Misiune facilă pentru voleibaliștii băcăuani în prima etapă a returului de campionat în Divizia A2. În compania unui adversar care încă este în căutarea câștigării primului set din această ediție de campionat, băieții lui Corneliu Păduraru nu au avut nevoie decât de 57 minute pentru a obține  o nouă victorie, care îi menține cu șanse reale în lupta pentru locul 2, poziție pe care Știința o împarte actualmente cu Rapid București (echipă ce a dispus astăzi, tot în 3 seturi, de Videoclip Ploiești). Meciul a fost la discreția gazdelor în permanență, care, profitând de lipsa de experiență a juniorilor bucureșteni, și-au permis să-i arunce în luptă și pe cei care au evoluat mai puțin în acest sezon. Un meci fără istoric, mai bine zis un antrenament util, înaintea confruntării de săptămana viitoare cu echipa din Ploiești, o partidă ce se vrea a fi o revanșă a meciului tur, în care „studenții” au pierdut neașteptat.

Știința: Marciu (cpt), Popescu, Lazăr V., Gal, Stîngu, Cartacuzencu. Libero-Iagaru. Au mai evoluat: Martin, Lazăr R., Ursache, Ilie și Manole. Antrenori: Corneliu Păduraru și Eusebiu Țurcanu.