Petru Ghervan (director tehnic CSU Bucovina Suceava): „Sper ca Știința că câștige Cupa Challenge”

Directorul tehnic al echipei oaspete, Petru Ghervan, a fost un vulcan în erupție în timpul meciului, însă după joc a redevenit gentlemanul pe care-l cunoaște lumea handbalului românesc. La câteva minute după încheierea jocului, el a declarat: „A fost un meci care era așteptat să fie atât de greu și de disputat. Echipele luptă pentru același obiectiv și era normal să fie o luptă până în ultimul minut. Cert este că, în acest moment, Bacăul poate urca între primele cinci clasate astfel încât să-și îndeplinească obiectivul.” De asemenea, Petru Ghervan a parat elegant întrebarea referitoare la arbitrajul buzoienilor Pavel și State: „Vreau să menționez, ca să știe toată lumea, că echipa noastră a avut parte de arbitraje bune în acest an. Referitor la meciul de astăzi, arbitrajul a fost unul echilibrat. Poate pe final, atunci când și noi am protestat, au fost câteva decizii discutabile dar lucrurile de pe bancă se pot vedea într-un fel, iar din teren în alt fel. Nu vreau să acuz pe nimeni, dimpotrivă, echipa noastră a făcut un meci modest în care am avut momente de joc destul de slabe.” În ceea ce privește participarea Științei în Challenge Cup, directorul tehnic al sucevenilor le-a urat băcăuanilor să câștige trofeul: „Sperăm să câștige finala și să putem și noi cu locul șase să jucăm într-o cupă europeană!

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.