Fotbal, Liga a III-a: Doar Pambacul a învins

În pofida numeroaselor absenţe cu care se confruntă, Pambacul a izbutit o preţioasă şi meritorie victorie , cu 1-0, în etapa intermediară de astăzi, în deplasare, la o echipă deloc comodă, Cetatea Târgu Neamţ. Golul victoriei echipei lui Costel Câmpeanu a fost înscris de Radu Ciobanu, în finalul primei reprize.
Din păcate, Politehnica II Iaşi a năşit şi a treia echipă băcăuană la ea acasă, câştigând pe terenul lui Aerostar la limită, scor 1-0.
În fine, Willy se întoarce la Bacău cu mâna goală din deplasarea de la Roznov, unde a cedat, scor 1-2, în faţa Ceahlăului II Piatra Neamţ, deşi deschisese scorul prin Hurdubei, în minutul 11. Gazdele au marcat golul victoriei prin Tudose, în minutul 86.
Iată şi celelalte rezultate ale etapei: Rapid CFR Suceava – Dunărea II Galaţi 1-0, Municipal Petrotub Roman – CSM Focşani 1-1, CS Panciu – CS Gura Humorului 6-0, CF Brăila – Sporting Club II Vaslui 7-1 şi Oţelul II Galaţi – Politehnica Galaţi 0-1.