SCM Bacău și-a premiat cei mai buni sportivi și antrenori

Gala campionilor 2014 SCM Bacau 27Sport Club Municipal Bacău a organizat marți, la Ateneu, o ceremonie-maraton, în cadrul căreia și-a premiat cei mai buni sportivi și antrenori din anul ce stă se încheie. Manifestarea a fost prezentată cu șarmu-i caracteristic de directorul clubului, Relu Auraș, cel care i-a premiat nu numai pe sportivi, ci a oferit și o sumedenie de cupe unor persoane care au ratat o bună ocazie să tacă. Altfel, dincolo de speech-urile găunoase ale unora (și nu vorbim aici de sportivi și antrenori), ceremonia a fost una reușită, SCM Bacău dovedind că rămâne clubul-fanion al județului. Un moment special a fost cel în care pe scenă a urcat un fost elev al maestrului Auraș, Ronald Gavril, boxer profesionist cu 12 victorii la activ, component al clubului patronat de celebrul Floyd Mayweather.

Mai întâi, clubul băcăuan și-a premiat cei mai buni 3 sportivi ai fiecărei secții, după cum urmează:

ÎNOT

  1. Edeea Ionașcu (antrenor Iulian Matei)
  2. Daniel Martin (antrenor Iulian Matei)
  3. Ariana Dodiță (antrenor Adrian Negru)

Gala campionilor 2014 SCM Bacau 2

TENIS DE CÂMP

  1. Alexandru Manole (antrenori Gabriel și Mihai Ciuntea)
  2. Matei Avram (antrenor Eugen Lupeș)
  3. Petru Berdilă (antrenori Gabriel și Mihai Ciuntea)

Gala campionilor 2014 SCM Bacau 3

KICK-BOXING

  1. Cezar Buzdugan (antrenor Gabriel Muntenașu)
  2. Ștefan Vădănuță (antrenor Gabriel Muntenașu)
  3. Ionuț Brânză (antrenor Doru Mardare)

Gala campionilor 2014 SCM Bacau 4

KARATE

  1. Bianca Vasile (antrenor Doru Botez)
  2. Maria Sava (antrenor Doru Botez)
  3. Maria Miroșeanu (antrenor Doru Botez)

Gala campionilor 2014 SCM Bacau 5

JUDO

  1. Mircea Croitoru (antrenor Aurel Chelariu)
  2. Cosmin Tamba (antrenor Aurel Chelariu)
  3. Petronela Marcu (antrenor Constantin Manole)

Gala campionilor 2014 SCM Bacau 6

SĂRITURI ÎN APĂ

  1. Cătălin Cozma (antrenor Adrian Gavriliu)
  2. Alin Ronțu (antrenor Adrian Gavriliu)
  3. Mara Aiacoboae (antrenor Mihaela Neagu)

Gala campionilor 2014 SCM Bacau 10

LUPTE LIBERE

  1. Ana Maria Pal (antrenor Victor Donciu)

LUPTE GRECO-ROMANE

  1. Irinel Botez (antrenori Mihai Botez și Luca Celini)
  2. Alexandru Botez (antrenori Ion Șarban și Marius Botez)
  3. Claudiu Pal (antrenor Cătălin Matache)

Gala campionilor 2014 SCM Bacau 11

ATLETISM

  1. Bianca Perie (antrenor Lucică Cucoș)
  2. Georgiana Aniței (antrenor Cristi Nemțeanu)
  3. Anca Burcă (antrenor Aura Balaban)

Gala campionilor 2014 SCM Bacau 12

BOX

  1. Mihai Nistor (antrenor Relu Auraș)
  2. Mirel Jitaru (antrenor Neculai Cara)
  3. Iulian Ivanov (antrenori Ioan Gheorghiță și Marinică Ouatu)

Gala campionilor 2014 SCM Bacau 13

În finalul galei, a fost anunțat TOP 10 al sportivilor clubului SCM Bacău în 2014:

  1. IRINEL BOTEZGala campionilor 2014 SCM Bacau 26
  2. ALEXANDRU BOTEZGala campionilor 2014 SCM Bacau 25
  3. BIANCA PERIEGala campionilor 2014 SCM Bacau 24
  4. MIHAI NISTORGala campionilor 2014 SCM Bacau 23
  5. MIRCEA CROITORUGala campionilor 2014 SCM Bacau 22
  6. CĂTĂLIN COZMAGala campionilor 2014 SCM Bacau 21
  7. MIREL JITARUGala campionilor 2014 SCM Bacau 20
  8. GEORGIANA ANIȚEIGala campionilor 2014 SCM Bacau 19
  9. IULIAN IVANOVGala campionilor 2014 SCM Bacau 18
  10. EDEEA IONAȘCU
  11. Gala campionilor 2014 SCM Bacau 17

Lasă un răspuns