Handbal Teleorman Alexandria – CSM Bacău 21-32 (9-13), în Divizia A de handbal masculin

Handbaliștii de la CSM Bacău au bifat cea de-a cincea victorie consecutivă din retur, în deplasarea de la Alexandria, contând pentru etapa a XXII-a a Diviziei A. Elevii lui Sebastian Hagiu au avut ceva probleme în prima repriză, când gazdele au aplicat metoda ”râul, ramul, scorerul și cronometrorul”, dar au pus lucrurile la punct în mitanul secund și au obținut un succes cât se poate de clar.
Evoluția scorului: 1-1 (5), 2-2 (10), 3-4 (15), 6-7 (20), 8-10 (25), 9-13 (pauză), 9-16 (35), 10-20 (40), 14-21 (45), 18-24 (50), 18-27 (55), 21-32 (final).

CSM Bacău: Erhan, Bobeică – Bulov (11), Tărîță (5), Rață (5), M. Bujor (4), Bahan (3), Vartic (2), Liță (1), Moisă (1).

În etapa viitoare, băcăuanii vor juca pe teren propriu cu CSU Galați miercuri, de la ora 16.00.