Sport Atletism: Rezultatele Memorialului “Dorin Melinte”

              Articol de Sport Reporter. Data: . Sectiuni: Atletism

Sâmbătă şi duminică, Sala de Atletism din Bacău a fost gazda celei de-a V-a ediţii a Memorialului “Dorin Melinte”, competiţie organizată de Direcţia pentru Sport a Judeţului Bacău şi aflată în calendarul competiţional al Federaţiei Române de Atletism. Concursul s-a bucurat de prezenţa fostei campioane olimpice, Doina Melinte, care a efectuat premierea pentru mai multe probe. Iată, în cele ce urmează, rezultatele tehnice ale competiţiei, care a fost rezervată juniorilor I, II şi III:

60 m fete serii CT
Junioare I și II
1 Alungoaie Giorgiana 92 CA Roman 8.09
2 Asavei Mihaela 91 CS Unirea Focşani 8.24
3 Varna Andreea 94 LPS Iaşi 8.69

Junioare III
1 Anghel Ana Roberta 95 CSM Focșani 8.17
2 Oltean Denisa 95 CSS Mediaș 8.38
3 Blazer Imola 97 CSS Sf. Gheorghe 8.43

Înălţime fete
1 Cojocaru Andra 96 CSS Bacău 1,50
2 Tocilă Ancuța 98 CSS Bacau 1,45
3 Niță Alexandra 95 CS Ceahlăul Piatra Neamț 1,45
4 Lucaci Andreea 95 CSS Bacău 1,35

Înălţime băieţi
Juniori I
1 Petrariu Tudor 92 CA Roman 1,80
2 Petrasuc Andrei 91 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 1,65

Juniori II
1 Vengheac Tiberiu 93 CA Roman 1,75
2 Dinu Mihai 94 CA Roman 1,70
3 Viziteu Adrian 93 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 1,70

Juniori III
1 Miron Ștefan 95 LPS Iaşi 1,75

60 m băieți serii CT
Juniori I
1 Baciu Alexandru 91 CSS Bacău 7.15
2 Bucur George 91 CSS Adjud 7.29
3 Saigiu Alex 92 CSS Tecuci 7.31

Juniori II
1 Vâlcu Ștefan 93 CSS Sf. Gheorghe 7.57
2 Popa Adrian 94 CA Roman 7.58
3 Grosu Daniel 93 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 7.61

Juniori III
1 Patras Radu 95 LPS Iaşi 7.61
2 Vîrșag Gabriel 96 LPS Iaşi 7.66
3 Lovin Alin 95 CSS Galați 7.67
4 Melnicescu Andrei 95 CSS Bacău 7.71

1500 m fete serii CT
Junioare I si II
1 Dragomir Giulia 93 CS Ceahlăul Piatra Neamț 4:49.45
2 Stamatin Andreea 93 CSS Bârlad 4:52.17
3 Coșarcă Iuliana 90 CSS Gura Humorului 5:01.53

Junioare III
1 Rus Francesca 96 LPS Bistrița 4:57.28
2 Pascar Ioana 96 LPS Suceava 4:57.66
3 Moșneagu Magda 97 LPS Vaslui 4:58.50

1500 m băieți serii CT
Juniori I
1 Strugaru Andrei 92 LPS Suceava 4:18.89
2 Spiridon Alexandru 91 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 4:19.07
3 Hârștioagă Maricel 92 CSS Bacău 4:22.29

Juniori II
1 Jitcovici Cătălin 93 CSS Bârlad 4:20.51
2 Rădeanu Ion 93 LPS Iaşi 4:20.64
3 Atodiresei Alexandru 93 LPS Iaşi 4:21.47
4 Borcea Cristi 93 CSS Bacău 4:25.10

Juniori III
1 Marmeliuc Silviu 95 LPS Suceava 4:42.70
2 Crâșmaru Marius 95 LPS Roman 4:44.68
3 Onu Dănuţ 95 CSS Bârlad 4:45.87

300 m fete serii CT
Junioare III
1 Câmpanu Florinela 96 LPS Iaşi 44.86
2 Platon Corina 95 LPS Vaslui 46.04
3 Leonte Mădălina 96 LPS Vaslui 46.12

300 m băieți serii CT
Juniori III
1 Patras Radu 95 LPS Iaşi 38.94
2 Ancuțoiu Ioan 96 CSS -LPS Brașov 40.65
3 Lovin Alin 95 CSS Galați 41.23

400 m fete serii CT
Junioare I
Zamfirescu Maria 91 CSS Mediaș 59.49

Junioare II
1 Chelaru Iuliana 94 LPS Suceava 61.17
2 Botey Ana Maria 94 SCM – CSS Bacau 63.74
3 Parfene Laura 94 CSS Bacău 64.64

Junioare III
1 Boldiș Bianca 97 LPS Bistrița 67.71
2 Brumă Ioana 98 CSS Bacău 69.16
3 Popovici Georgiana 97 LPS Suceava 73.49

400 m băieții serii CT
Juniori I
1 Trofin Andrei 92 LPS Suceava 50.18
2 Mutu Adrian 91 SCM Bacău 50.54
3 Hurmuzache Mirel 91 LPS Iaşi 51.61

Juniori II
1 Lucanu Alexandru 93 CSS Gura Humorului 53.01
2 Romaș Mihai 94 LPS Suceava 53.30
3 Pădure Bogdan 93 CS Unirea Focşani 54.04

Juniori III
1 Trofin Cosmin 96 CSS Sf. Gheorghe 58.66
2 Ferariu Florin 95 LPS Suceava 63.20
3 Cincu Valentin 96 CSS Galați 64.02

4 x 200 m fete serii CT
1 LPS Iaşi 1:55.71
Ștefanache Emanuela 95
Lodbă Andreea 95
Păunaș Alina 95
Câmpanu Florinela 96

CSS Mediaș 1:58.73
Moldovan Cristina 92
Recorean Roxana 96
Zamfirescu Maria 91
Oltean Denisa 95

3 CSS -LPS Brașov 2:02.76
Czențeri Monica 95
Cîrciogel Iulia 95
Vescan Teodora 96
Florea Monica 96

4 x 200 m băieți serii CT
1 CSS Sf. Gheorghe 1:41.83
Deak Robert 92
Vâlcu Ștefan 93
Deneș Iștvan 90
Codrea Arpad 94

2 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 1:42.28
Ivan Dan 91
Viziteu Adrian 93
Grosu Daniel 93
Viziru Ionuț 93

3 LPS Iaşi 1:43.84
Patras Radu 95
Ferariu Mihai 94
Miron Ștefan 95
Vîrșag Gabriel 96

60 m gadruri fete
Junioare II
1 Varna Andreea 94 LPS Iaşi 10.18

Junioare III
1 Blazer Imola 97 CSS Sf. Gheorghe 9.76
2 Niță Alexandra 95 CS Ceahlăul P.Neamț 9.86
3 Crasniciuc Sarbrina 97 LPS Iaşi 10.22

60 m garduri băieți
Juniori I
1 Coți Alin 92 LPS Brașov 8.41
2 Costraș Vlad 92 CS Știința Bacău 8.65
3 Bălțătescu Alin 91 CA Roman 8.76

Juniori III
1 Dulcescu Vlad 95 CS Unirea Focşani 9.39
2 Ancuțoiu Ioan 96 CSS – LPS Brașov 9.53
3 Balind Barna 96 CSS Sf. Gheorghe 9.82

800 m fete serii CT
Junioare I
1 Coșarcă Iuliana 90 CSS Gura Humorului 2:33.01

Junioare II
1 Chelaru Iuliana 94 LPS Suceava 2:18.60
2 Stamatin Andreea 93 CSS Bârlad 2:22.53
3 Bâznă Ionica 93 LPS Focşani 2:27.62

Junioare III
1 Rus Francesca 96 LPS Bistrița 2:23.08
2 Pascar Ioana 96 LPS Suceava 2:25.19
3 Crăciun Elena 95 LPS Botoșani 2:26.80

800 m băieți serii CT
Tineret
1 Andrei Răzvan 90 CS Ceahlăul Piatra Neamț 1:59.06

Juniori I
1 Mutu Adrian 91 SCM Bacău 1:58.66
2 Ghercă Gabriel lulian 91 CSS Sf. Gheorghe 2:02.27
3 Spiridon Alexandru 91 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 2:06.20

Juniori II
1 Voicu Cătălin 93 LPS Focşani 1:57.80
2 Iliev Alin 93 LPS Focşani 2:03.81
3 Jitcovici Cătălin 93 CSS Bârlad 2:06.14

Juniori III
1 Andronache Adi 95 LPS Focşani 2:13.76
2 Laslău Iulian 96 SCM Bacău 2:14.13
3 Trofin Cosmin 96 CSS Sf. Gheorghe 2:18.56

3000 m fete serii CT
Junioare II
1 Dragomir Giulia 93 CS Ceahlăul Piatra Neamț 10:44.37
2 Motogna Alina 93 LPS Bistrița 12:32.80

Junioare III
1 Iftode Mădălina 96 CSS Galați 11.05.59
2 Spiridon Alina 95 CSM Brașov 11:09.05
3 Ghenea Claudia 96 CSS Galați 11:35.16

3000 m băieți serii CT
Tineret
1 Sauciuc Aurel 90 LPS Botoșani 9:27.79

Juniori I
1 Strugaru Andrei 92 LPS Suceava 9:37.18
2 Jitcovici Sebastian 92 CSS Bârlad 9:41.46
3 Hârștioagă Maricel 92 CSS Bacău 9:54.47

Juniori II
1 Cosma Mihai 94 LPS Iaşi 9:12.39
2 Borcea Cristi 93 CSS Bacău 9:28.14
3 Rădeanu Ion 93 LPS Iaşi 9:42.16

Juniori III
1 Bălăucă Ștefan 95 LPS Botoșani 9:50.63
2 Marmeliuc Silviu 95 LPS Suceava 10:00.30
3 Onu Dănuţ 95 CSS Bârlad 10:15.36

200 m fete serii CT
Junioare I
1 Zamfirescu Maria 91 CSS Mediaș 26.86
2 Asavei Mihaela 91 CS Unirea Focşani 28.57

Junioare II
1 Petroi Bianca 94 CSS Bacău 27.81
2 Botez Ana Maria 94 CSS Bacău 28.25
3 Almășan Monica 93 CSS Sf. Gheorghe 29.96

Junioare III
1 Anghel Ana Roberta 95 CSM Focșani 28.99
2 Oltean Denisa 95 CSS Mediaș 29.31
3 Lupu Georgiana 96 CSS Bacău 29.34

200 m băieții serii CT
Juniori I
1 Trofin Andrei 92 LPS Suceava 22.99
2 Mutu Adrian 91 SCM Bacău 23.52
3 Bucur George 91 CSS Adjud 23.71

Juniori II
1 Lucanu Alexandru 93 CSS Gura Humorului 23.31
2 Pădure Bogdan 93 CS Unirea Focşani 24.34
3 Vâlcu Ștefan 93 CSS Sf. Gheorghe 25.13

Juniori III
1 Lovin Alin 95 CSS Galați 25.70
2 Viziru Ionuț 93 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 25.72
3 Dulcescu Vlad 95 CS Unirea Focşani 26.08

4 x 400 m fete serii CT
1 CSS Galați 4:38.47
Luca Crina 96
Cruceru Alina 96
Fătu Bianca 96
Gorea Mariana 96

2 LPS Botoșani 4:42.86
Rotariu Sabina 95
Apetroaie Ionela 96
Lupașcu Diana 96
Crăciun Elena 95

4 x 400 m băieți serii CT
1 LPS Iaşi 3:35.42
Hurmuzache Mirel 91
Ștejar Alexandru 91
Pâslaru Daniel 92
Ferariu Mihai 94

2 CA Roman juniori I 3:37.85
Cambozie Cosmin 92
Dămoc Petru 92
Chelaru Claudiu 92
Bălțătescu Alin 91

3 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 3:45.74
Pintilei Cătălin 92
Mihalea Alexandru 92
Viziteu Adrian 93
Măriuță Alexandru 94

Greutate băieţi
Greutate 6 kg
1. Bran George 91 CSS Bacău 14,69
2. Minica Paul 92 LPS Roman 12,55
3. Ungureanu Andrei 92 CSS Bacău 9,26

Greutate 5 kg
1. Pușcă Ovidiu 93 CSS Bacău 11,56
2. Niță Bogdan 93 CA Roman 11,06
3. Damian Andrei 94 CA Roman 11,04

Greutate 4 kg
1. Câmpean Flavius 95 CSS Mediaș 12,17
2. Asmarandei Robert 95 CSS Bacău 11,67
3. Barbuceanu Dragoș 95 CA Roman 11,49

Greutate 3 kg
Aradei Ionuț 97 LPS Roman 9,27

Greutate fete

Greutate 4 kg
1 Asmarandei Mihaela 93 CA Roman 10,41
2 Lazăr Mirela 92 LPS Roman 10,19
3 Popa Alina 93 CSS Tecuci 8,32

Greutate 3 kg
1 Tuvene Oana 95 CS Unirea Focşani 11,69
2 Dragoș Teodora 95 CSM Dunărea Galați 9,98
3 Niță Alexandra 95 CS Ceahlăul Piatra Neamț 9,49

Greutate 2kg
1 Popa Cristina 97 CSS Tecuci 5,64

Lungime băieţi
Juniori I
1 Baciu Alexandru 91 CSS-SCM Bacau 7,03
2 Deak Robert 92 CSS Sf. Gheorghe 6,04
3 Petrasuc Andrei 91 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 5,55

Juniori II
1 Popa Adrian 94 CA Roman 5,70
2 Viziteu Adrian 93 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 5,50
3 Timischi Gabriel 94 AS CML Ștef. Cel Mare C. Mold. 5,41

Juniori III
1 Melnicescu Andrei 95 CSS Bacău 5,68
2 Vatră Adrian 95 CS Ceahlăul Piatra Neamț 5,44
3 Bordei Ștefan 96 CSS Bacău 5,20

Lungime fete
Junioare I
1 Niță Iulia 91 CSS Bacău 4,63

Junioare II
1 Popa Oana 93 CS Ceahlăul Piatra Neamț 5,01
2 Almășan Monica 93 CSS Sf. Gheorghe 4,54

Junioare III
1 Anghel Ana Roberta 95 CSM Focșani 5,43
2 Ștefanache Emanuela 95 LPS Iaşi 4,80
3 Ursu Bianca 96 CSS Bacău 4,55

Trimite prin:



Articolul "Atletism: Rezultatele Memorialului “Dorin Melinte”" a fost etichetat cu: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Raspunde





Toate drepturile rezervate autorului. Articolul Atletism: Rezultatele Memorialului “Dorin Melinte” a fost publicat duminică, 14 februarie, 2010 la ora 3:30 pm.