Fotbal, Liga a II-a / Aerostar, la a cincea înfrângere în campionat

După ce au obținut sâmbăta trecută primele puncte în campionat, ”aviatorii” n-au reușit să spargă gheața și în deplasare, decât la capitolul goluri. Băcăuanii au pierdut sâmbătă, la Călărași, cu Dunărea, într-un meci contând pentru etapa a șasea, în care oaspeții au revenit de două ori, de la 0-1 și 1-2, prin golurile lui Vraciu, din minutele 27 și 55. Călărășenii au înscris golul victoriei cu 8 minute înainte de final, prin Bud.

Aerostar rămâne cu 3 puncte și se află pe penultimul loc în clasament, iar în etapa viitoare va primi vizita celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Până atunci, echipa băcăuană va juca miercuri, 7 octombrie, de la ora 14.30, în turul 3 al Cupei României, la Piatra Neamț, cu Ceahlăul.

În partida de la Călărași, Aerostar a evoluat în alcătuirea: Anca-Trip – Alecsandru, Yabre, Moisi, Mureșan (Bobaru) – Oteliță, Danale (Chirilă), Popescu, H. Ilie – Gavrilă, Vraciu. Antrenor: Daniel Munteanu.