Handbal masculin / CSM Bacău – CSM Reșița 25-19 (9-12)

CSM Bacău a câștigat și a doua partidă disputată în cadrul Cupei Municipiului Bacău, însă evoluția din prima repriză a fost lamentabilă. Astfel, în minutul 17, divizionara secundă conducea cu un neverosimil 8-2, reșițenii intrând la pauză cu 3 goluri avans. O repriză de arhivat la capitolul ”așa nu”, deoarece, cu astfel de evoluții, nu poți aduce lumea la sală, iar de rezultate nici nu poate fi vorba. În repriza secundă, elevii lui Eden Hairi au întors rezultatul, însă unele semne de întrebare rămân. De văzut evoluția băcăuanilor sâmbătă (ora 11.30), împotriva unei alte nou-promovate, HC Buzău, echipă pregătită de fostul tehnician al Științei, Eliodor Voica.

CSM Bacău: Crăciunescu, Freiwald – Tărîță 7 goluri, M. Cotinghiu 3, Tudorancea 3, Drăgan 2, Juverdianu 2, Bologa 2, Păunescu 2, Dascălu 2, Gal 1, Uruianu 1, G. Cotinghiu, Păunică. Antrenor: Eden Hairi.

CSM Reșița: Vuiță, Dumitrache – Vulpe 8, Belchite 3, Starchenko 3, Negru 2, Bărbuș 1, Heimbach 1, Gârban 1, Țiu, Radosavlevici, Daia, Kirsch, Boriceanu. Antrenor: Ilie Vaidasigan.