Puiu Ciobanu: ”E îngrijorător ce se întâmplă cu echipa noastră”

Puiu Ciobanu Managerul Științei Municipal Dedeman Bacău s-a declarat nemulțumit de jocul echipei băcăuane la Baia Mare, pe care l-a sintetizat astfel: ”a fost o primă repriză în care jocul nostru a însemnat o degringoladă totală și o a doua în care am alergat pentru a ne spăla obrazul. Păcat că n-am putut specula acel moment favorabil, când ne apropiasem la 3 goluri și aici vreau să menționez că sunt îngrijorat de evoluția pivoților noștri. De asemenea, Stan a avut o evoluție modestă, se vede că nu s-a integrat în angrenajul echipei. Una peste alta, este îngrijorător ce se întâmplă la echipă.”

Referitor la eventuale măsuri pe care conducerea vicecampioanei le are în vedere, Puiu Ciobanu a precizat: ”sunt de acord că ceva trebuie făcut. Să așteptăm până luni, să ne liniștim, iar apoi vom încerca să cântărim pentru a lua decizia cea mai bună.”

Pentru a le ușura operațiunea de ”cântărire” șefilor vicecampioanei, le oferim o soluție viabilă: trimiteți-l acasă pe prietenul lui Dedu și aduceți un antrenor. Radu Voina și Vasile Stângă sunt doi dintre cei fără angajament și care n-ar spune nu unei echipe care încă mai înseamnă ceva în handbalul masculin. Faceți asta cât mai repede, fiindcă tot sunt 2 săptămâni de pauză!

12 comentarii la „Puiu Ciobanu: ”E îngrijorător ce se întâmplă cu echipa noastră””

 1. CIOBANULE TU ESTI UN MASCARICI CARE NU STII PE CE LUME TRAIESTI AR FI BINE SA PLECI TU PRIMUL DACA AI ONOARE APOI ANTRENORUL SI VENETICUL DE APOSTOL LA PUSCARIE CAT DESPRE ANTRENORI CARE SA VINA MAI VEDEM

 2. Poate sant mai multi capabili sa redreseze echipa noastra,dar un sungur nume este indreptatit si recomandat cu super argumente,Armanu Gabriel. El a reaprins spiritul perfomantei la Bacau, el e cel care a avut rezultate,el e cel care are rezultate si tot el poate si stie ce are de facut……conditia e daca accepta sa vina si daca onor conducerea echipei vor dori un manager competent sau in continuare o paiata manevrabila

 3. 1: sa plece managerul puiu ciobanu si sa vina un manager capabil pentru a conduce clubul, 2: sa plece antrenorul mateo garralda si sa vina un antrenor cu experienta, gen costica buceschi, radu voina, gabi armanu, vasile stanga, 3: s-ai dea afara pe jucatorii care mai mult incurca jocul, si sa aduca jucatori care intradevar merita sa imbrace tricoul stiintei, mai ales de interi avem nevoie

 4. Ai dreptate Misule, el a promovat, a dus-o in cupele europene si a fost schimbat cand era pe locul 3.
  Si Voica e o solutie daca privim rezultatul obtinut la Bacau.
  Din cate stiu ambii sunt „prinsi” in proiecte noi.
  Pe Iacob nu-l recomanda nimic ca antrenor, probabil vom avea un nou Garalda cu rezultate doar ca jucator. Stanga e super depasit. Poate Radu Voina…..dar cred ca e greu pentru cineva sa inceapa o munca cu jucatori blazati, fara chef cu probleme financiare, condusi de un manager incompetent si un sef care nu stie sa respecte suporterii

 5. Va spun eu cum o sa stea lucrurile. Puiu Ciobanu o sa-l puna pe Colin si o sa ne abureasca ca rezultatele si echipa l-au cerut iar unii fraieri o sa sara in sus de bucurie.
  Se vede clar ca echipa asta cu unii asa zis profesionisti ” care isi rup oasele ” pe bani multi vrea sa schimbe inca un antrenor la Bacau ( poate nu cel mai bun antrenor ) dar un antrenor cu adevarat profesionist.
  Ei vor unul gen Colin cu care faceau ce vroiau.
  Tot respectul pentru Gabi Armanu dar il mananca cu fulgi sacali din echipa ( nu se poate impune in fata lor )

  1. Colin stia cum sa-i ia si cum sa le vorbeasca incat ei sa fie ca o familie si sa se daruiasca pt. echipa … Antrenorii slabi se schimba singuri … vezi Otto Hell si Garralda

 6. Discutiile despre antrenori, jucatori, …vor fi la nesfarsit. Intrebarea mea este urmatoarea: CIND VOM VEDEA O MASURA LUATA DE CONDUCERE? Il da afara sau nu pe antrenor, penalizeaza jucatorii sau nu, isi da cineva demisia, se maresc salariile , etc. DAR TREBUIE SA APARA CEVA!!! Parerea mea.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.