Minihandbal băieți / Top Handbal și CSS Bacău s-au calificat la turneul final

Zona minihandbal Bacau 3
Botoșaniul a găzduit, la finele săptămânii trecute, unul din turneele semifinale ale campionatului național de minihandbal pentru băieți. În grupe, Top Handbal Bacău a obținut două victorii (14-10 cu CSS Tecuci și 16-3 cu LPS Roman) și a pierdut un meci (10-17 cu Kids Medgidia), ocupând locul al doilea. În finala pentru locurile 3-4, Top Handbal a învins cu 16-10 pe CSS Bacău, ambele echipe calificându-se, alături de LPS Botoșani și Kids Medgidia, la turneul final ce va avea loc în luna iunie.

”Am reușit să ajungem din nou în faza finală a competițiilor pentru micuții handbaliști, ne bucurăm de rezultate, ne bucurăm pentru copii și, nu în ultimul rând, pentru noi ca și club, pentru că suntem un club privat care ajunge să depășească echipe cu tradiție, gen LPS sau CSS. Le mulțumesc pentru sprijin colegilor mei Eusebiu Tancău și George Călin, care m-au ajutat în deplasări în momentele în care eu eram plecat cu alte echipe în competiții (CSS Bacău sau CSM Bacău 2010). Așteptăm să vedem grupele formate de federație și vom licita pentru obținerea organizării turneului final de minihandbal băieți 2014 la Bacău”, ne-a declarat profesorul Gabriel Armanu.