Fotbal, Liga a II-a / Unirea Tărlungeni – SC Bacău 1-1 (1-0)

SC Bacau - Unirea Tarlungeni (10)
Fotbaliștii de la Sport Club Bacău au smuls un punct în deplasarea de la Tărlungeni și, profitând de pasul greșit al celor de la Gloria Buzău pe teren propriu, au rămas pe loc de play-off. Gazdele au deschis scorul rapid, în minutul 2, prin Elek, băcăuanii egalând cu 12 minute înainte de final în urma unei faze controversate. Arbitrul Sebastian Colțescu a dictat penalty în urma unei infracțiuni comise de Iaru, gazdele susținând că acțiunea s-a petrecut în afara suprafeței de pedeapsă.

Unirea Tărlungeni: Stamatin – Brujan, I. Şerban, Tatarciuc, Iaru – S. Marin, N. Cristea (10 Antoche), Neculai, Dumbravă (59 Marcăș) – L. Nicolae (77 Frîncu), Elek. Antrenor: Laszlo Balint.

SC Bacău: Petrariu – Mihălăchioae, Lozneanu, Burcă, Sascău – Taban, Cl. Tudor – Căinari (64 Miron), B. Rusu, Hurdubei – B. Ungureanu (28 Husein). Antrenor: Viorel Tănase.

Celelalte rezultate ale etapei a 24-a: Rapid CFR Suceava – Farul Constanța 3-0, Dunărea Galați – CSMS Iași 0-4, ACS Berceni – FC Clinceni 1-3 și Gloria Buzău – CF Brăila 0-0. Rapid București și Unirea Slobozia au stat.
Clasament Liga a II-a, seria I
Etapa a 25-a (miercuri, 9 aprilie): Rapid București – Rapid CFR Suceava, Farul Constanța – Dunărea Galați, CSMS Iași – ACS Berceni, FC Clinceni – Gloria Buzău, CF Brăila – Unirea Tărlungeni și Unirea Slobozia – SC Bacău.

Un comentariu la „Fotbal, Liga a II-a / Unirea Tărlungeni – SC Bacău 1-1 (1-0)”

1. Mult succes la meciul de la slobozia , sa veniti cu toate cele trei puncte.M-am bucuratde punctul adus de la tarlungeni!