Fotbal / Honved Budapesta – Sport Club Bacău 1-0 (1-0), în meci amical

Honved Budapesta - SC Bacau
Sport Club Bacău a pierdut primul amical din cel de-al doilea cantonament al iernii. Echipa pregătită de Viorel Tănase a jucat miercuri după-amiază la Budapesta, cu Honved, ocupanta locului 9 în prima ligă maghiară. Gazdele s-au impus cu 1-0, datorită golului reușit de Prosser, în minutul 41, cu un șut de la circa 17 metri.
Băcăuanii au evoluat în superioritate numerică din minutul 67, după eliminarea lui Job, care l-a lovit cu pumnul pe Mihălăchioae dar, deși au dominat teritorial, nu au reușit să înscrie golul egalizator. Următorul joc de verificare pentru Sport Club Bacău va avea loc vineri, de la ora 11, la Salonta, cu Olimpia Satu Mare.

HONVED: Kemenes – Lovric, Ignjatovic, Navarro, Baráth – Zivanovic, Hidi, Lőrinczy – Prosse, Daru, Daud. Au mai jucat: Czuczi, Botka, Kovács, Bobál, Polyák, Nagy G., Gazdag, Mensah, Job, Kapacina. Antrenor: Marco Rossi

SC BACĂU: Petrariu – Luncanu, Adăscăliței, Lozneanu, Sascău – Dumitriu – Șchiopu, Cl. Tudor, B. Rusu, Hurdubei – Predoiu. Au mai jucat: Oltean, Burcă, Belecciu, Strugariu, Taban, Căinari, Mihălăchioae, Țuțu, Miron și B. Ungureanu. Antrenor: Viorel Tănase.