Ce au spus Florin Grapă și Kim Staelens după victoria cu Dinamo

Florin Grapa si Kim Staelens 1
Florin Grapă: ”A fost un meci foarte bun al nostru, dătător de speranțe. Sunt bucuros pentru victorie, însă campionatul e lung și e departe de a fi jucat. Sigur, însă, că mi-aș dori enorm să reedităm performanța de anul trecut. Dinamo e o echipă bună, dar a făcut un joc mai slăbuț decât miercuri, în Champions League, fără ca asta să diminueze din meritele echipei noastre. Eu zic că fetele noastre s-au ridicat azi la nivelul unei echipe de Champions League și le felicit, inclusiv pe cele introduse pe parcursul jocului, care și-au făcut foarte bine treaba. Cred că preluarea din serviciu și jocul pe centru au fost punctele noastre forte în meciul cu Dinamo. De-acum, trebuie să uităm repede acest meci, fiindcă ne așteaptă joi un meci foarte important cu Dinamo Kazan, când sper să avem din nou o evoluție foarte bună și un rezultat pe măsură.”

Kim Staelens: ”Știam că ne așteaptă un meci foarte greu și ne-am pregătit pentru asta. Am jucat ca o echipă și am rămas concentrate până la finalul partidei. Sunt mândră de echipa noastră!”

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.