Handbal, juniori II / Victorie categorică cu UOR Krasnodar

CSM Bacau juniori II turneu Chisinau
Handbaliștii juniori de la CSM Bacău au obținut o victorie categorică în cea de-a doua zi a Cupei Open Chișinău. Formația pregătită de Gabriel Armanu și Ionel Gîrlescu i-a învins cu 34-22 (18-7) pe rușii de la UOR Krasnodar, evoluând în formula: Vlăduț Rusu, Mihail Taraș, Mihai Rusu – Laurențiu Suciu (8), Cătălin Fodorean (6), Bogdan Doboș (5), Maxim Oancea (4), Dragoș Hanțaru (3), Răzvan Drăgan (3), Alexandru Ionescu (3), Ionuț Broască (2), Ștefan Cernat, Bogdan Dima, Răzvan Dodiță.

”Un meci foarte bun făcut de echipa noastră. Krasnodar este o selecționată în genul Centrului de excelență de la Sighișoara, cu jucători foarte înalți. Apărarea noastră foarte agresivă și avansată a făcut diferența, din pozițional fiind foarte greu să înscrii. Trebuie să remarcăm atitudinea și mentalitatea de învingători a sportivilor noștri, dar și evoluția foarte bună a portarului Vlad Rusu (procentaj peste 55%) și a lui Maxim Oancea, care a făcut cel mai bun meci al său”, ne-a declarat antrenorul Gabriel Armanu.

Sâmbătă, de la 11.30, în ultimul joc din grupă, CSM Bacău o va întâlni pe ȘSS 1 Tiraspol.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.