Universitatea Târgoviște – CSM Bacău 26-45 (13-18), în Divizia A de handbal masculin

Conform așteptărilor, CSM Bacău n-a avut nicio problemă în a se impune la scor pe terenul ultimei clasate. Singurii adversari ai băcăuanilor au fost frigul din sală și drumul obositor făcut în dimineața partidei, astfel încât motoarele s-au turat la maxim în repriza secundă. Tot în repriza secundă, în ultimele 10 minute, am consemnat și o premieră – Marius Bahan a jucat pe postul de portar (a avut și 3 intervenții !), în condițiile în care Valeriu Erhan a acuzat dureri la spate, iar Ciprian Bobeică e plecat la lotul de juniori.

Antrenorul Sebastian Hagiu a utilizat următorii jucători: Erhan – Tărîță (13), Bulov (7), Liță (6), Moisă (6), Vartic (4), Zacaciurin (3), Bahan (3), Cotinghiu (2), Rață (1).