Declarații după partida Știința Bacău – Dinamo Romprest București 3:1


Florin Grapă: ”Astăzi am jucat bine, iar dacă e să apreciez ceva la echipa noastră e faptul că se luptă până la capăt, nu cedează ușor, iar acesta e un lucru pozitiv și dătător de speranțe pentru viitor. Este o victorie importantă, dar e mai important jocul de marți, din Cupa CEV, care va fi mai greu decât cel de azi. A fost un meci foarte tensionat, cu multe greșeli de arbitraj, din păcate toate împotriva noastră, iar fetele nu au cedat. Astăzi, toată echipa și-a făcut treaba. Cât privește reacția dinamoviștilor la adresa arbitrajului, mi se pare nejustificată.”

Branko Kovacevic: ”Nu e niciodată ușor la Bacău, toată lumea știe că e foarte greu să câștigi aici. Mă așteptam să nu jucăm la fel de bine ca la Istanbul, asta și din cauza drumului, a oboselii, nu trebuie să uităm că echipa noastră nu e foarte tânără, iar pentru unele jucătoare e foarte greu să ducă un astfel de program miercuri-sâmbătă-miercuri. Chiar dacă nu am făcut un joc de calitate, ne-am luptat până la sfârșit, însă echipa din Bacău a fost mai bună în seara asta și o felicit. ”

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.