Fără probleme: Steaua București – Știința MD Bacău 28-36 (13-16) a fost live text pe Sport.Bacaul.Ro


Chiar dacă a avut un început de partidă mai greoi, fiind condusă 6-4 în minutul 11, Știința Municipal Dedeman Bacău a revenit și a obținut o victorie scontată și clară în fața lanternei campionatului. Eliodor Voica a avut din nou ocazia să ruleze întreg lotul de jucători, în condițiile în care băcăuanii au condus pe tabelă trei sferturi din meci. Kurilenko a avut o evoluție neconvingătoare, Ghiță a fost din nou perfect la aruncările de la 7 metri, în timp ce Laufceac a avut numeroase intervenții de efect în fața fostei sale echipe.
Știința acumulează maximum de puncte după 4 etape și va întâlni sâmbăta viitoare pe teren propriu pe CS Caraș-Severin.

STEAUA: Tenghea, Ioniță – Szoke 8, Hrimiuc 6, Cioban 6, Vancea 6, Vasile 1, Ghencu 1, Juverdianu, Mărgineanu, Trofimov. Antrenor: Ovidiu Mihăilă.

ȘTIINȚA: Tevzadze, Laufceac, Tamaș – Ghiță 9, Rotaru 5, Dospinescu 5, Bondar 3, Păunică 3, Ramba 3, B. Voica 3, Gurkovsky 2, Kurilenko 1, G. Bujor 1, Iancu 1, Manea, Grigoraș. Antrenor: Eliodor Voica.

11 comentarii la „Fără probleme: Steaua București – Știința MD Bacău 28-36 (13-16) a fost live text pe Sport.Bacaul.Ro”

  1. intradevar___felicitari echipei de handbal!dar ce zice robert_olandezu???de ce sa cante primaria si conducerea echipei?el si gasca lui pot canta NUMAI pe bani???la munca mai robert daca vrei bani,bucura-te ca macar te lasa sa intri fara sa platesti biletul,sunt si aia bani…Bafta stiinta si poate luam primul titlu din istorie anul asta!!!

  2. hai ma, nu asculta ce zice lumea, veniti si incurajati echipe…sa fie atmosfera sa impingem echipa de la spate:)

  3. nu conteaza daca e galerie sau nu….e important ca sa mergem sa incurajam echipa….o facem pentru echipa noastra si pentru orasul nostru !!! Stiinta Municipal Dedeman Bacau ne reprezinta si tre sa fim la inaltime !!

  4. auzi marius- ura daca nu stii despre ce este vb nu te baga aiurea .,,,tine tu banii care tot zici u . ca eu nu stiu de nici un ban ….eu vb de multa vreme despre deplasarile pe care le-au promis cei din conducere si nu au onorat nici una ..de cand a decedat dorel sanie nu am mai fost solicitati in nici o deplasare …vb despre materiale promotionale pe care tot cei din conducere le-au promis si nu au facut nimic….despre materiale destinate suporterilor pt atmosfera si care nu le-au onorat .ma mint de 3 luni de zile ca da da da si nimic…saptamana trecuta am incercat sa vb cu dansii pt deplasare jumate jumate la motorina …stii ce au zis mai marius ura cei din conducere ???? ca nu au nevoie de galerie la bucuresti ..asa ca, mai baiatule canta tu cu primaria si apostu si ciobanu ca noi ne-am saturat sa nu fim respectati……nu mai comenta la adresa mea .. si nu am nici un folos de pe urma echipei stiinta municipal bacau …k ..iar despre cine e suporter si cine nu ..mai bine sa ne vedem de lungul nasului toti ..veniti tot orasul si cantati pana nu mai puteti …,eu m-am saturat de minciunile lor ..daca acum cand echipa este in top tu ca si conducere vii si spui ca nu ai nevoie de galerie…tu imi zici mie de bilete si nu stiu ce ..platim mai bilete ….

  5. fara galerie nu e nimic…si cand se striga „toata sala”…doar cativa incep, iar restul liniste…mariu vorbesti degeaba…nimeni nu canta inafara de galerie la sala 🙂

  6. are dreptate olandezu..in afara de galerie nimeni nu canta ,,,mai ales partea din stanga …sa va vedem pe tine marius cum cantati si noi ne cumparam bilete ..bine .

  7. stati ma…veniti si faceti galerie ca pana acuma…nu-i bagati pe astia in seama…si trebuie si sala sa se trezeasca oleaca…echipa se bate la titlu..au nevoie de sustinere. sa fie ca la meciurile cu Sporting Lisabona, Koper…

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.