Rămâne pe vineri: Tomis Constanța – Știința Bacău 3:0 (25-23, 25-16, 25-21)

Tomis Constanța a luat conducerea în finala Diviziei A1 la volei feminin, după ce a învins-o pe Știința Bacău în trei seturi, în cel de-al treilea meci al ultimului act al competiției. Voleibalistele băcăuane au fost la conducere în primul set până la 22-21, după care gazdele au reușit să întoarcă și să se impună la limită. Elevele lui Florin Grapă au acuzat șocul și au pierdut categoric setul al doilea, la 16. În ultimul set s-a mers cap la cap până la 18-18, după care constănțencele s-au desprins decisiv și conduc cu 2-1 în finala Diviziei A1.
Meciul al patrulea va avea loc vineri, de la ora 19.30, și să sperăm că băcăuanele vor da totul pe teren pentru a juca partida decisivă săptămâna viitoare, pe teren propriu.