Au trecut pe primul loc: Dacia Buzău – Ştiinţa Bacău 1:3 (17-25, 23-25, 25-18, 18-25)

Voleibaliştii de la Ştiinţa Bacău au izbutit o importantă victorie în deplasarea de la Buzău şi, profitând de surprinzătoarea înfrângere a Galaţiului la Videoclip Ploieşti, a trecut în fruntea seriei Nord Est din Divizia A2.
În primul set, Ştiinţa a condus de la un capăt la altul, în special datorită blocajului eficient. Setul al doilea a început mai bine pentru gazde, dar în a doua jumătate băcăuanii au recuperat, odată cu introducerea în teren a lui Popescu, au egalat la 23 şi apoi l-au câştigat pe serviciul bun al lui Drăgan. Cel de-al treilea set a început echilibrat, dar pe fondul unei relaxări a jucătorilor Ştiinţei, buzoienii au gestionat mai bine finalul de set şi l-au câştigat cu 25-18. Setul 4 a fost şi ultimul, Ştiinţa a început în forţă, a condus pe tot parcursul setului, chiar şi cu 8-9 puncte şi s-a impus cu 25-18.

ŞTIINŢA: Martin, Marciu, R. Lazăr, Drăgan, Blaga, Cartacuzencu. Libero – Iagăru. Au mai jucat: Popescu, Gal, Ţurcanu şi Stănoiu. Antrenor: Cornel Păduraru