Rezultatele Cupei de Iarnă la lupte libere

În organizarea Direcţiei pentru Sport a Judeţului Bacău şi a clubului SCM Bacău, Sala de Atletism a găzduit sâmbătă, 20 februarie, Cupa de Iarnă la lupte libere, competiţie la care au participat sportivi din Bacău, Oneşti şi Roman. Iată rezultatele înregistrate:
Băieţi – categ. 29-32 kg.
1. Ionuţ Ciceu (SCM Bacău) 2. Daniel Horvat (SCM Bacău) 3. Daniel Paţurcă (SCM Bacău)
Băieţi – 32 kg.
1. Alexandru Petcu (CSS Oneşti), 2. Sergiu Ilieş (SCM Bacău), 3. Gheorghiţă Cuciureanu (CSS Oneşti)
Fete – 32 kg.
1. Ancuţa Condurat (LPS Roman), 2. Manuela Horvat (SCM Bacău)
Băieţi avansaţi – 35 kg.
1. Claudiu Anghelescu (CSS Oneşti), 2. Alexandru Pintilie (CSS Oneşti), 3. Petrişor Roman (SCM Bacău)
Copii– 35 kg.
1. Iulian Ciobanu (SCM Bacău), 2. Ciprian Jicmon (SCM Bacău)
Băieţi – 38 kg.
1. Adelin Coman (CSS Oneşti), 2. Gabriel Ciobanu (SCM Bacău), 3. Andrei Alin (SCM Bacău)
Fete 37-40 kg.
1. Daniela Bibire (SCM Bacău), 2. Corina Nicuţă (LPS Roman), 3. Andreea Stafie (LPS Roman)
Băieţi, avansaţi – 42 kg.
1. Robert Ficău (SCM Bacău), 2. Gabriel Ghiunghiuş (SCM Bacău), 3. Lucian Huci (LPS Roman)
Copii – 42 kg.
1. Iulian Cernic (SCM Bacău), 2. Laurenţiu Ţâmpu (SCM Bacău)
Cadete 38 kg.
1. Ionela Condurat (LPS Roman), 2. Andreea Stafie (LPS Roman), 3. Corina Nicuţă (LPS Roman)
Cadeţi – 39 – 42 kg.
1. Gabriel Hughineaţă (CSS Oneşti), 2. Adrian Ardeleanu (CSS Oneşti)
Fete – 40 kg.
1. Alexandra Tudosă (LPS Roman), 2. Roxana Ţâmpu (SCM Bacău), 3. Claudia Gălăţanu (SCM Bacău)
Fete 44 kg.
1. Laura Airinei (LPS Roman), 2. Bianca Marcoci (SCM Bacău), 3. Nicoleta Airinei (LPS Roman)
Cadete 46 kg.
1. Elena Ţocu (LPS Roman), 2. Laura Airinei (LPS Roman), 3. Andreea Mate (SCM Bacău)
Cadete 48-50 kg.
1. Cristina Ţâmpu (SCM Bacău), 2. Ana Maria Ţocu (LPS Roman), 3. Alina Petre (LPS Roman)
Cadeţi – 50 kg.
1. Laurenţiu Cojan (SCM Bacău), 2. Iulian Dodiţă (SCM Bacău)
Băieţi – 51 kg.
1. Ciprian Sascău (SCM Bacău), 2. Marius Sumănaru (SCM Bacău)
Cadete 54-56 kg.
1. Ana-Maria Pal (SCM Bacău), 2. Mădălina Antal (SCM Bacău), 3. Ana-Maria Vişan (LPS Roman)
Cadeţi – 58 kg.
1. Alexandru Apostol (CSS Oneşti), 2. Marian Mărtinaş (LPS Roman), 3. Gabriel Ţâmpu (SCM Bacău)
Cadete – +60 kg.
1. Mihaela Cernic (SCM Bacău), 2. Simona Panţâru (CSS Oneşti)

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.