Fotbal, Liga a III-a / Aerostar urcă, Sport Club rămâne pe 10

aerostar-bacau-metalosport-galati-9

Aerostar Bacău a obținut a treia victorie în campionat, în runda intermediară de marți. ”Aviatorii” au învins, pe teren propriu, pe Știința Miroslava, scor 1-0, prin golul înscris de Artenie, în minutul 69. Băcăuanii au acumulat 11 puncte și au urcat pe locul 8, iar în etapa viitoare vor juca în deplasare, la Atletico Vaslui.

Sport Club Bacău, în schimb, a suferit o nouă înfrângere pe teren propriu, de data aceasta în fața CSM-ului din Roman. Chiar dacă Boghian a deschis scorul pentru băcăuani în minutul 23, romașcanii au întors rezultatul prin golurile lui Țapu, din minutele 29 și 41. SC Bacău are 8 puncte, ocupă locul 10, iar în etapa a noua se va deplasa la Râmnicu Sărat, pentru partida cu Olimpia.