Handbal, juniori I / Cu CSS Odorhei în semifinale

CSSM Bacau - LPS Onesti 7

CS Știința Municipal Bacău a pierdut ultimul joc din grupa A a turneului final al handbaliștilor juniori I, care se dispută la Buzău. Echipa pregătită de Gabriel Armanu a fost învinsă de CSS 2 Baia Mare, scor 26-32 (11-15), într-un jocarbitrat de cuplul Stark – Ștefan. Băcăuanii s-au aflat la conducere doar în primul sfert de oră, după care maramureșenii au marcat de 5 ori consecutiv între minutele 14 și 20 și s-au menținut în avantaj până la final. CSSM Bacău a evoluat în alcătuirea: V. Rusu, Crăciunescu – Hanțaru 9 goluri, Pușcuță 4, R. Drăgan 3, Broască 2, Atănăsoaei 2, Iștoc 2, Ionescu 1, Totir 1, Dima 1, Dodiță 1, Suciu, A. Drăgan, Buzle, Oancea.

Echipa băcăuană a terminat grupa pe locul al doilea și va juca în semifinale sâmbătă, de la ora 12.30 cu CSS Odorhei.

Un comentariu la „Handbal, juniori I / Cu CSS Odorhei în semifinale”

1. Si primul joc ,cel cu Galatiul a fost condus de acelasi cuplu……echipele mari au arbitri pe masura 🙂