Handbal masculin, Divizia A / LPS Piatra Neamț – CSSM Bacău 22-42 (10-17)

LPS Piatra Neamt - CSSM BacauConform așteptărilor, CSSM Bacău a obținut o victorie la scor în deplasarea de la Piatra Neamț, în etapa a V-a a Diviziei A. Cu toate acestea, băcăuanii au avut ceva probleme în primele 25 de minute, când gazdele au ținut aproape, tabela indicând doar 10-12 în minutul 24. Elevii lui Bogdan Voica

s-au desprins pe finalul primei reprize, consolidându-și apoi avantajul în mitanul secund. De remarcat faptul că, la prima apariție în Divizia A în acest sezon, juniorul Dragoș Hanțaru a fost golgeterul echipei. CSSM Bacău acumulează 13 puncte după 5 etape, iar în runda următoare va juca acasă cu CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina. În victoria de la Piatra Neamț au evoluat: Freiwald, Tamaș, Bobeică – Hanțaru (7 goluri), Juverdianu (7), Moisă (5), Buinenko (4), Dumitriu (4), Gal (3), Cotinghiu (3), Liță (3), Broască (2), Ciubotariu (2), Câmpan (1), Rață (1), Popia.