Handbal, juniori III / Derby băcăuan pe muchie de cuțit

CSSM Bacau - CSS Bacau juniori III 4Campionatul de handbal rezervat juniorilor III a început cu derby-ul local dintre CSSM și CSS Bacău, a cărui soartă s-a decis în ultimele minute. Elevii lui Gabriel Armanu au avut 3 goluri avans la pauză, dar, în repriza secundă, echipa pregătită de Marius Căpușă a întors de la 21-25, marcând 5 goluri consecutive. CSS-ul a avut 27-26, însă două goluri marcate de Stănică au adus victoria gazdelor de sâmbătă. În etapa a doua, CSS Bacău stă, iar CSSM Bacău joacă în deplasare, la CSS Galați.

CSSM BACĂU – CSS BACĂU 28-27 (18-15)

CSSM BACĂU: Alin Tancău – Rareș Stănică (10 goluri), Darius Bran (4), Răzvan Armanu (4), Andrei Farcaș (3), Tudor Bibire-Ghenadi (2), Ștefan Vîță (2), Eduard Ichim (2), Mihnea-Călin Nechitoi (1), Răzvan Frînghiu. Antrenor: Gabriel Armanu.

CSS BACĂU: Rareș Uricaru, Ștefan Tudor – Vlad Băisan (8), Cristian Andor (8), Cosmin Bidașcă (5), Mihai Turcu (4), Mihai Bădică (2), Tiberiu Kerekeș, Andrei Doagă. Antrenor: Marius Căpușă.

2 comentarii la „Handbal, juniori III / Derby băcăuan pe muchie de cuțit”