Fotbal, Liga a III-a / Gol de senzație reușit de Ciprian Dobârceanu

Ciprian Dobarceanu

Aerostar Bacău a jucat vineri pe teren propriu în compania celor de la Petrotub Roman, într-un meci contând pentru etapa a XI-a a Ligii a III-a. În minutul 55 al partidei, la scorul de 1-1, la mai puțin de un minut după ce oaspeții egalaseră, fundașul stânga al echipei băcăuane a reușit un gol de antologie. Ciprian Dobârceanu a expediat un șut de senzație, în diagonală, de la peste 50 de metri, din propria jumătate pe teren, balonul depășindu-l pe portarul advers și intrând în poartă. Păcat că o asemenea reușită n-a fost înregistrată și păcat că un asemenea jucător, a cărui prestație generală a fost foarte bună, nu are loc la Sport Club.

Aerostar s-a impus în cele din urmă cu 4-2 (1-0), vom reveni cu o cronică a jocului însoțită de o galerie foto.