Degringolada continuă / Sport Club Bacău – FC Voluntari 1-2 (0-1)

Sport Club Bacau - FC Voluntari 11Se pare că Necuratul n-a putut fi alungat de pe ”Letea” nici după sfințirile de vineri, fiindcă Sport Club Bacău și-a trecut în cont un nou eșec pe teren propriu, încheind turul fără victorie acasă. O contraperformanță greu de imaginat înainte de debutul campionatului, chiar cu Tănase antrenor și cu problemele financiare aferente. Se pare, însă, că nici tandemul Popovici – Poenaru nu dă de capăt unei crize accentuate a grupării finanțate generos de municipalitatea băcăuană.

Sâmbătă, Sport Club Bacău a fost dominată de FC Voluntari, oaspeții deschizând scorul în minutul 37 prin Voduț, care a primit o pasă inspirată de la Ene și a finalizat printre picioarele lui Petrariu. Ilfovenii și-au majorat avantajul la 13 minute după pauză, atunci când Călințaru a finalizat cu gol o fază frumoasă construită de Voduț și Deac, după o pasă greșită a lui Bogdan Rusu. Extrem de determinat la conferința de presă de dinaintea jocului, Bogdan Ungureanu a comis-o în minutul 62 al partidei, ratând singur cu poarta goală. Bogdan Rusu a redus din diferență în minutul 88, dar tot el și-a bătut joc de o ocazie uriașă în ultimul minut. Partida s-a încheiat cu două bare ale oaspeților și cu mari semne de întrebare vizavi de ceea ce se întâmplă la gruparea băcăuană.

SC Bacău: Petrariu – Mihălăchioae, Burcă, Lozneanu, Sascău – Căinari, Taban (46 Cl.Tudor), Dumitriu, Hurdubei (81 Vraciu) – B. Ungureanu (71 Predoiu), B. Rusu. Antrenor: Cristi Popovici.

FC Voluntari: Botaş – Moga, S. Rădoi, C. Achim, C. Roşu, G. Deac (82 V.Mihai), Todoran, Bg. Barbu, Călinţaru (71 Adrian Voicu), M. Ene (85 T.Bălan), Voduţ. Antrenor: Ilie Poenaru.

Celelalte rezultate al ultimei etape a turului: Săgeata Năvodari – CF Brăila 2-2, CS Balotești – FCM Dorohoi 1-1, Unirea Slobozia – Farul Constanța 2-0, ACS Berceni – Academica Argeș 0-0 și Rapid CFR Suceava – Gloria Buzău 2-0.

Clasament Liga a II-aEtapa a XII-a (8 noiembrie): ACS Berceni – Săgeata Năvodari, CS Balotești – CF Brăila, Unirea Slobozia – FCM Dorohoi, Rapid CFR Suceava – Farul Constanța, Sport Club Bacău – Gloria Buzău și Academica Argeș – FC Voluntari.

Pentru prognoza din ziua partidei de la Voluntari, jud. Ilfov, verifica situl vremea.ro dand click aici.

3 comentarii la „Degringolada continuă / Sport Club Bacău – FC Voluntari 1-2 (0-1)”