Tot pe loc, pe loc… / SC Bacău – Rapid CFR Suceava 1-1 (1-1)

SC Bacau - Rapid CFR Suceava
Sport Club Bacău nu găsește drumul spre victorie pe teren propriu cu niciun chip. În ”intermediara” de miercuri, echipa lui Cristi Popovici n-a izbutit decât o remiză acasă cu Rapid CFR Suceava, dar era s-o comită din nou pe final.

Lozneanu și-a marcat un autogol de toată frumusețea în minutul 22, după o centrare a lui Cerlincă. Hurdubei și Rusu au lovit barele porții sucevene în minutele 26 și 29, cel de-al doilea izbutind egalarea cu un gol de zile mari în minutul 38, cu un șut din întoarcere, sub transversală. Pe final, sucevenii au trecut pe lângă victorie, în minutul 77, atunci când Negru a lovit transversala din 5 metri.

Sport Club: Petrariu – Mihălăchioae, Lozneanu, Burcă, Sascău – Căinari (65 Vraciu), Taban, Cl. Tudor (71 Dumitriu), Hurdubei – B. Rusu, B. Ungureanu (70 Curiliuc). Antrenor: Cristi Popovici.

Rapid CFR Suceava: Rohețki – Ferariu (66 Bălan), Veleșcu, R. Sava (61 Plecanciuc), Semeghin – Cerlincă, Sfrijan, G. Apostol, Bîgu (11 Gheorghiciuc) – M. Negru, M. Matei. Antrenor: Bogdan Tudoreanu.

Cartonașe galbene: Căinari (34), Taban (74)/ Gheorghiciuc (70), Veleșcu (80), Bălan (90).

Arbitri: Cristian Georgescu (București)- Dan Ilieș (Brașov), Florin Cosma (Piatra Neamț).

Celelalte rezultate ale etapei a VIII-a: Academica Argeș – Unirea Slobozia 3-1, FC Voluntari – CS Balotești 3-0, Gloria Buzău – Săgeata Năvodari 0-0, Farul Constanța – CF Brăila 0-0 și FCM Dorohoi – ACS Berceni 2-0.

Clasament Liga a II-a

4 comentarii la „Tot pe loc, pe loc… / SC Bacău – Rapid CFR Suceava 1-1 (1-1)”

1. Am incredere in echipa si conducerea tehnica ,echipa se va redresa.FORTA A.SC .BACAU!!!!!!.

2. echipa isi va reveni cu nea Ghita si Popovici la carma! am incredere in acesti 2 oameni care au facut treaba la FCM Bacau

3. 2-1, la bare. Su’ceava nu a dat gol; a dat Lozneanu pentru ei. In pregatiri, in amicale, Bacaul a batut Su’ceava si Braila. In campionat, nu. Dosarele X (X, la pauza, X, final). Toate partidele de acasa au „X, final”.

4. Anul trecut pe vremea asta, mai precis, cand a inceput sa se strice vremea, Bacaul a avut castig de cauza. Echipele care stiau fotbal si care jucau „la firul ierbii”, odata cu stricarea terenurilor, au inceput sa cedeze. Bacaul acum isi poate arata „valoarea”, in acest sens.