Handbal / Juniorii băcăuani au jucat duminică la Odorhei

CSM Bacau juniori II - februarie 2014
Plecate duminică dimineața la 7 din Bacău, echipele CSS Bacău (juniori III) și CSM Bacău 2010 (juniori II) au susținut câteva jocuri de verificare în deplasare, cu formațiile CSS Odorhei. Primii care au evoluat au fost juniorii II, de la ora 11, în compania echipei care conduce autoritar seria J a campionatului național, cu 12 victorii din tot atâtea partide, gazdele câștigând cu 34-31.

Apoi, CSS Bacău a jucat împotriva ocupantei locului secund din seria F a campionatului, încheind la egalitate, 28-28. S-a mai jucat o repriză de departajare, de 10 minute, în care au fost utilizați doar jucătorii născuți în 2000, băcăuanii impunându-se la 4 goluri diferență.

În fine, în cursul după-amiezii, echipele de juniori II au disputat revanșa întâlnirii de dimineață, formația băcăuană izbutind de această dată o victorie clară, scor 30-21. Echipa pregătită de Gabriel Armanu și Ionel Gîrlescu va disputa cel de-al patrulea turneu al campionatului la Adjud, în perioada 28 februarie – 2 martie.

Un comentariu la „Handbal / Juniorii băcăuani au jucat duminică la Odorhei”