Pe tobogan / HCF Piatra Neamț – Știința Bacău 17-12 (10-4)

Handbalistele de la Știința Bacău au început anul cât se poate de prost. În prima etapă a returului Diviziei A, echipa pregătită de Ion Arsene a pierdut fără drept de apel pe terenul ocupantei locului 10, HCF Piatra Neamț. Deși înainte de meci erau invocate probleme la postul de portar, marea problemă a Științei a fost atacul, în condițiile în care echipa băcăuană înscrisese un singur gol în primele 15 minute și doar 4 până la pauză! Să mai amintim că, în prima etapă a campionatului, Știința Bacău se impusese în fața echipei pietrene cu 31-18. Din păcate, acest rezultat aduce echipa băcăuană pe un incredibil și jenant totodată loc 10 în eșalonul secund.
În etapa viitoare, Știința va juca acasă sâmbătă, de la ora 13.30, cu Spartac București.