Atletism, Cupa Bistriței – Memorialul Neculai Mihalache / Rezultatele primei zile și galerie foto


Sâmbătă, la Sala de Atletism Bacău, a debutat Concursul Naţional de Sală „Cupa Bistriţei”- ediţia a – XXVIII – a, care începând din acest an se numește şi „Memorialul Neculai Mihalache”. Iată rezultatele complete ale primei zile de concurs:
60 m F

1 Lupu, Georgiana 96 SCM Bacau 7.93
2 Paunas, Alina Petronela 95 LPS Iasi 8.01
3 Baboi, Marina Andreea 99 LPS I.B.Soter Buzau 8.02
4 Anitei, Georgiana Iulian 99 CSS Bacau 8.19
5 Anghel, Ana Roberta 95 CSM Focsani 2007 8.20
6 Calistru, Alexandra 99 CA Roman 8.61
7 Alecu, Iolanda 00 CSCeahlul P.Neamt 8.70
8 Avasiloaiei, Lavinia 99 CSCeahlul P.Neamt 8.74

400 m F

1 Caziuc, Simona 98 LPS Suceava 1:00.04
2 Bogos, Diana Elena 99 LPS Vaslui 1:01.35
3 Cucosel, Andreea Florina 97 LPS Suceava 1:01.54
4 Baghiu, Florentina 99 LPS Pt. Neamt 1:03.84
5 Berendea, Raluca Georgia 98 CSS Bacau 1:04.23
6 Calugareanu, Cristina 99 LPS Suceava 1:06.07
7 Muntean, Andreea Ana 99 LPS Brasov 1:08.61
8 Serediuc, Lorena 99 LPS Suceava 1:09.27

1500 m F

1 Simiuc, Lenuta Petronela 94 CSM 2010 Bacau 4:33.90
2 Sipos, Vanda 96 CSCeahlaul P.Neamt 4:38.97
3 Negru, Cristina 91 CSM Onesti 4:39.23
4 Ifteni, Maria Magdalena 97 LPS Vaslui 4:47.63
5 Mosneagu, Magdalena 97 LPS Vaslui 4:54.60
6 Leonte, Iuliana Madalina 96 LPS Vaslui 4:55.46
7 Aparaschivei, Raluca 97 LPS Pt. Neamt 4:56.54
8 Mirt, Larisa Daniela 99 CSS Bacau 4:58.52

4 x 200 m F

1 LPS Suceava 1:51.73
1) Cucosel, Andreea Florina 97 2) Calugareanu, Cristina 99
3) Caziuc, Ramona 94 4) Lupascu, Cosmina 97

Înălțime F

1 Cojocaru, Andra Stefania 96 CSS Bacau 1.65m
2 Burca, Anca 96 CSS Bacau 1.65m
3 Anghel, Ana Roberta 95 CSM Focsani 2007 1.60m
4 Anitei, Georgiana Iulian 99 CSS Bacau 1.55m
5 Antal, Ana Maria 98 LPS Roman 1.50m
6 Popa, Ioana 98 CSS Bacau 1.40m
7 Savu, Ana Maria 99 LPS Roman 1.40m
8 Bontas, Rebeca 01 CA Roman 1.35m

Prăjină F

1 Scurtu, Lavinia Gabriela 91 CSM 2010 Bacau 3.70m
2 Costandache, Dana Iulian 96 CSS Tecuci 2.80m
3 Boca, Mihaela 97 CSS Tecuci 2.40m
4 Zaharia, Ionela 97 CSM 2010 Bacau 2.20m

Triplusalt F

1 Anitei, Georgiana Iulian 99 CSS Bacau 11.84m
2 Anghel, Ana Roberta 95 CSM Focsani 2007 11.73m
3 Burca, Anca 96 CSS Bacau 11.35m
4 Sachelaru, Andreea Georg 97 CSS Bacau 9.82m
5 Tanase, Valentina 96 CSM Focsani 2007 9.72m
6 Nechita, Ana Cristina 96 LPS Iasi 9.43m

Greutate 3 kg. F

1 Sescu, Carla Francesca 97 LPS Roman 10.46m
2 Tiganuc, Diana 00 CSCeahlul P.Neamt 9.74m
3 Bandac, Madalina 99 CS Arena 2011 9.42m
4 Tanase, Valentina 96 CSM Focsani 2007 8.49m
5 Antal, Ana Maria 98 LPS Roman 7.13m
6 Cosa, Izabela 98 LPS Roman 6.71m

Greutate 4 kg. F

1 Asmarandei, Elena Mihael 93 CA Roman 11.60m
2 Bursuc, Diana Iuliana 94 SCM Bacau 11.45m

60 m B

1 Codreanu, Stefan Alexand 94 LPS I.B.Soter Buzau 7.08
2 Melnicescu, Ioan Andrei 96 CSS Bacau,CSM Onesti 7.15
3 Tatarau, Cezar 96 CSS G. Humorului 7.31
4 Dragan, Claudiu Laurenti 94 LPS Brasov 7.38
5 Dumitru, Codrut 91 SCM Bacau 7.40
6 Cambozie, Cosmin 92 SCM Bacau 7.43
7 Vrinceanu, Vlad 92 SCM Bacau,SCM Bacau 7.45
8 Mucedu, Cosmin Constanti 94 LPS Iasi 8.11

400 m B

1 Vrinceanu, Vlad 92 SCM Bacau,SCM Bacau 52.26
2 Dulcescu, Vlad 95 CS Unirea Focsani 52.29
3 Mariuta, Andrei 91 SCM Bacau 52.74
4 Lucanu, Alexandru 93 CS Stiinta Bacau 52.86
5 Padureanu, Bogdan 91 SCM Bacau 52.98
6 Musteata, Cosmin George 95 LPS Focsani 53.15
7 Frumuz, Andrei 93 CS Stiinta Bacau 53.70
8 Dragan, Claudiu Laurenti 94 LPS Brasov 54.42

1500 m B

1 Romas, Mihai Iulian 94 LPS Suceava 4:02.13
2 Andrei, Ionut Razvan 90 CSCeahlul P.Neam 4:05.03
3 Laslau, Sorin Iulian 96 CSM 2010 Bacau 4:05.87
4 Mandiuc, Iustin Petru 92 CS Stiinta Bacau 4:06.33
5 Hascioschi, Marius 94 CSS G. Humorului 4:12.71
6 Atanasoaie, Catalin CS Arena 2011 4:16.03
7 Ursachi, Sebastian Mihai 96 CSS G. Humorului 4:23.95
8 Marmeliuc, Nicolae Silvi 95 LPS Suceava 4:27.22

4 x 200 m B

1 SCM Bacau 1:39.30
1) Vrinceanu, Vlad 92 2) Cambozie, Cosmin 92 3) Prian, Andrei 92 4)
2 LPS Brasov 1:43.50
3 LPS Focsani 1:44.22
1) Buzdugan, George 98 2) Arbunescu, Alexandru 98 3) Dristaru, George 4) Dragomir, Razvan 97

Prăjină B

1 Cambozie, Cosmin 92 SCM Bacau 3.20m
1 Dumitru, Codrut 91 SCM Bacau 3.20m

Triplusalt B

1 Sofron, Bogdan Petre 96 CSS Bacau 12.73m
2 Neacsu, Andrei 98 CSS Bacau 12.58m

Greutate 5 kg. B

1 Mustata, Marius 97 LPS Roman 14.36m
2 Dabija, Florin Silvester 96 CSS Bacau 12.00m
3 Hutanu, Ionut 96 LPS Pt. Neamt 11.85m
4 Stoica, Vladut 97 LPS Suceava 11.72m
5 Novac, Alexandru 97 CSM 2010 Bacau 9.72m
6 Carlig, Cosmin CA Roman 9.48m
7 Berdan, Dragos Ionut 97 SCM Bacau 8.80m
8 Balcan, Andrei 96 SCM Bacau 7.19m

Greutate 7 kg. B

1 Bogdan, Grigoras Dragos 81 CSM Onesti 13.56m
2 Asmarandei, Florin Sebas 89 CA Roman 12.97m
3 Dumitru, Codrut 91 SCM Bacau 12.30m
4 Cambozie, Cosmin 92 SCM Bacau 9.30m

Greutate 6 kg. B

1 Tisescu, George Alexandr 95 CSS Bacau,CSM Onesti 11.28m
2 Iacob, Vladut 94 LPS Suceava 9.25m
3 Slevoaca, Mihai 95 LPS Suceava 9.06m

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.