Rezultate Cupa EHF și programul turului al II-lea / Știința Bacău îi va întâlni pe suedezii de la Ystads IF


Handbaliștii de la Știința Municipal Dedeman Bacău nu vor avea ocazia să se revanșeze în fața portughezilor de la Sporting pentru eliminarea de acum doi ani din sferturile Challenge Cup. După ce s-a impus acasă cu 27-22, Sporting Lisabona a pierdut în deplasare la suedezii de la Ystads IF cu 26-37, astfel încât gruparea scandinavă va fi adversara vicecampioanei României în turul al II-lea al Cupei EHF. Partidele turului al doilea vor avea loc pe 13/14 octombrie manșa I la Bacău, returul fiind programat o săptămână mai târziu în Suedia. Iată tabloul complet al primului tur din Cupa EHF:

Sporting Lisabona (Portugalia) – Ystads IF (Suedia) 27-22 și 26-37
Borac Banja Luka (Bosnia) – KH Besa Famiglia (Kosovo) 31-22 și 32-22
Pfadi Winterthur (Elveția) – S.L. Benfica (Portugalia) 21-28 și 27-27
RK Maribor Branik (Slovenia) – HB Dudelange (Luxemburg) 39-24 și 27-28
HK A.S.A. Meso Lovosice (Cehia) – HC Zamet (Croația) 27-23 și 32-33
Permskie Medvedi (Rusia) – PGU-Kartina TV Tiraspol (Moldova) 37-20 și 43-29
European University Cyprus (Cipru) – HC Odorhei 28-30 și 15-31
HIT Medalp Tirol (Austria) – RK Siscia (Croația) 26-25 și 22-32
HC Meshkov Brest (Belarus) – PlanetWin365 Conversano (Italia) 38-19 și 34-23
A.C. Diomidis Argous (Grecia) – A.E.K. Athena (Grecia) 30-18 și 30-29
United HC Tongeren (Belgia) – Elverum Handball Herrer (Norvegia) 25-26 și 29-40
Balatonfüredi KSE (Ungaria) – HC Kehra (Estonia) 24-25 și 27-22
IFK Kristianstad (Suedia) – HC Sporta Hlohovec (Slovacia) 31-24 și 28-21
Nilüfer Belediyespor (Turcia) – Tauron Stal Mielec (Polonia) 29-42 și 21-42
HC Kumanovo (Macedonia) – HC Dobrudja (Bulgaria) 30-20 și 35-26
HV KRAS/Volendam (Olanda) – BSV Bern Muri (Elveția) 26-23 și 25-18
Haukar Hafnarfjördur (Islanda) – HC Mojkovac (Muntenegru) 32-12 și 25-19
London GD Handball Club (Marea Britanie) – KIF Kolding (Danemarca) 16-46 și 16-42.

Turul al II-lea (13/14 octombrie – 20/21 octombrie)

HC Odorhei – Besiktas JK (Turcia)
IFK Kristianstad (Suedia) – Eskilstuna Guif (Suedia)
HC Kumanovo (Macedonia) – Sungul Snezhinsk (Rusia)
HV KRAS/Volendam (Olanda) – Cimos Koper (Slovenia)
Tauron Stal Mielec (Polonia) – Team Tvis Holstebro (Danemarca)
Grundfos Tatabanya KC (Ungaria) – Elverum Handball Herrer (Norvegia)
Madeira SAD (Portugalia) – A.C. Diomidis Argous (Grecia)
Permskie Medvedi (Rusia) – Wacker Thun (Elveția)
S.L. Benfica (Portugalia) – Loacker Südtirol Team (Italia)
KIF Kolding (Danemarca) – HC Lovcen (Muntenegru)
RK Nexe Nasice (Croația) – HC Meshkov Brest (Belarus)
RK Siscia (Croația) – HC Dinamo Poltava (Ucraina)
HC Vardar PRO – Skopje (Macedonia) – HK .A.S.A. Mesto Lovosice (Cehia)
HK Kopavogur (Islanda) – RK Maribor Branik (Slovenia)
RK Vojvodina (Serbia) – Balatonfüredi KSE (Ungaria)
HC Motor Zaporozhye (Ucraina) – Haukar Hafnarfjördur (Islanda)
ȘTIINȚA MD BACĂU – Ystads IF (Suedia)

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.