Fotbal, Liga a III-a / Victorie pentru SC Bacău, înfrângere la limită a Aerostarului

Sport Club Bacău a profitat de faptul că Petrotub Roman a stat în etapa a XXIII-a și a urcat pe poziția a doua a clasamentului seriei I. Echipa pregătită de Marin Barbu s-a impus pe teren propriu cu 2-0 în fața ultimei clasate, Politehnica Galați, datorită ”dublei” lui Costin (minutele 1 și 60). Aerostar Bacău a evoluat în deplasare, la Oțelul II Galați, băcăuanii pierzând cu 1-0, gol marcat de Gâță în minutul 7.
Iată rezultatele complete ale etapei: SC Bacău – Politehnica Galați 2-0 (1-0), Oțelul II Galați – Aerostar Bacău 1-0 (1-0), Ceahlăul II – Rapid CFR Suceava 0-2 (0-2), CSM Pașcani – CSM Focșani 1-0 (0-0), FCM Dorohoi – ABC Stoicescu 2-0 (1-0), CSM Rm. Sărat – Cetatea Tg. Neamț 1-1 (0-0) și Sporting Suceava – CS Panciu 1-0 (1-0). Petrotub Roman a stat.