Al treilea eșec consecutiv: Gloria Buzău – FCM Bacău 1-0 (0-0) a fost live text de la ora 17.00

FCM Bacău a pierdut al treilea meci consecutiv în campionatul eșalonului secund, de data aceasta pe terenul modestei Gloria Buzău. Într-un meci care a numărat cu totul trei ocazii clare, buzoienii au marcat golul victoriei în minutul 89, pe fondul unei grave greșeli de marcaj în defensiva băcăuană, dar și a pasivității portarului Stamatin, fără reacție la lovitura de cap a lui Filip.
Gruparea băcăuană a irosit o ocazie uriașă în minutul 50, când Boghian a reluat pe lângă poartă, din 4 metri, centrarea primită de la Doboș.
Din păcate, o nouă evoluție modestă, fără nerv în faza ofensivă, care-i menține pe băcăuani în posesia lanternei roșii a seriei I din Liga a II-a.