Antrenament cu public: Corona Brașov – Dunărea Brăila 37-30 (19-13)

Al treilea meci al turneului găzduit de sala sporturilor băcăuană a opus formațiile victorioase în prima etapă: Corona Brașov și Dunărea Brăila. Ceea ce s-a întâmplat pe teren a fost un adevărat recital oferit de elevele Marianei Târcă, acestea surclasându-și adversarele. După zece minute de joc, tabela arăta 7-0 în dreptul brașovencelor, diferența crescând treptat: 14-4(min.14), 19-9(min.25). Trebuie menționat și faptul că jucătoarelor Marianei Târcă le-a ieșit aproape orice schemă de joc încercată, în timp ce brăilencelor le-a lipsit calmul iar greșelile individuale au curs cu nemiluita. Mulțumite de ceea ce au realizat pe teren, handbalistele din Brașov și-au permis să reducă turația, astfel că brăilencele au reușit să recupereze patru goluri: 19-13.
Repriza secundă a fost fără istoric, ambele echipe rulând aproape tot efectivul deplasat la Bacău, diferența de scor dintre cele două echipe păstrând aceleași proporții: 37-30.

Corona Brașov: Neagoe, Guiu – Balint 6, Zamfir 6, Chiper 6, Cherăscu 6, Burghel 5, Brânzan 4, Marcu 3, Șorodoc 1.

Dunărea Brăila: Voicu- Iancu 6, Drăguț 5, Brot 4, Goran 4, Lobach 4, Crăciun 2, Irimia 2, Tabarcea 1, Constantinescu 1, Adespii 1, Yushchenko.