Cristi Ghiță a debutat la naționala mare

Interul dreapta al Științei Municipal Dedeman Bacău, Cristian Ghiță, și-a făcut miercuri seara debutul oficial în echipa națională de seniori a României. Handbalistul Științei a evoluat câteva minute în partida pierdută de România cu 25-30 în fața Croației, joc disputat la Drobeta Turnu-Severin. Intrarea lui Ghiță la jumătatea primei reprize a avut darul să iuțească jocul României pe faza de atac, însă jucătorul băcăuan nu a reușit să înscrie împotriva croaților.
Pentru naționala României urmează ultimul meci din grupa de calificare la europenele de anul viitor, duminică, de la ora 19, cu Spania, la Guadalajara.