Gabriel Armanu: ”Nu e tocmai ce ne-am dorit, dar s-au mai văzut surprize”


Chiar dacă nu era foarte încântat de rezultatul tragerii la sorți a semifinalelor Challenge Cup, Gabriel Armanu a spus că echipa băcăuană crede în șansa ei. ”Nu e tocmai ce ne-am dorit, dar trebuie să ne supunem sorților, ori cădeam cu sârbii, ori cu portughezii, noi oricum trebuia să ne jucăm meciurile. Așa a fost să fie, să jucăm de sărbători în Slovenia, urmând ca acasă să încercăm să ne calificăm în ultimul act. Într-adevăr, la prima vedere, Cimos Koper e echipa favorită la câștigarea Challenge Cup, dar eu am trăit în viața mea de sportiv și de antrenor destule surprize, când echipa cu șansa a doua, printr-o mobilizare exemplară, a reușit să elimine echipa favorită. Să nu uităm că echipa noastră a învins formații precum Reșița și Constanța, așa că nu văd de ce nu i-am putea învinge și pe cei din Koper.” De asemenea, antrenorul secund al Științei a fost de părere că, dată fiind valoarea adversarului, mobilizarea va fi una pe măsură: ”Cu siguranță că va exista o mobilizare suplimentară, și e foarte posibil ca la ora primului meci noi să fim foarte motivați, iar acesta ar putea fi un atu în plus, alături de valoarea jcuătorilor echipei noastre. De asemenea, e posibil ca adversarii să ne subestimeze, cu toate că în această fază a competiției e greu de crezut că se poate întâmpla așa ceva.”

2 comentarii la „Gabriel Armanu: ”Nu e tocmai ce ne-am dorit, dar s-au mai văzut surprize””

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.