Nicolas Lizart, preşedinte Evreux VB : ” Obiectivul nostru este să căpătăm experienţă!”


Contactat de Bacăul Sportiv cu privire la dubla manşă dintre Ştiinţa Bacău şi Evreux VB, preşedintele clubului francez, Nicolas Lizart, ne-a făcut o scurtă descriere a echipei la cârma căreia se află:  „Echipa noastră a promovat în prima ligă franceză în anul 2009, noi aflându-ne la prima experienţă europeană. Obiectivul nostru se limitează doar la a descoperi noi experienţe, întâlnind echipe din diverse ţări şi profitând la maxim de aceste jocuri. Returul cu slovacele de la Doprastav Bratislava l-am disputat în faţa a 1700 de spectatori, oraşul nostru descoperă puţin câte puţin voleiul feminin, iar noi suntem mândri de acest fapt. Sperăm să putem găzdui echipa din Bacău în cele mai bune condiţii şi să profităm din nou de o nouă experienţă pentru clubul nostru ! ”

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.