Handbalistele de la Ştiinţa au disputat primul amical al verii

c

Handbalistele de la Ştiinţa Bacău au disputat miercuri prima partidă amicală din această vară, în deplasare, cu formaţia de Liga Naţională HC Oţelul Galaţi. Meciul s-a disputat pe durata a trei reprize a câte 30 de minute, toate câştigate de echipa gazdă: 15-9, 20-18 şi 15-10.
„Sunt mulţumit de evoluţia fetelor, având în vedere perioada de pregătire în care ne aflăm”, a declarat antrenorul Ion Arsene pentru bacaulsportiv.ro.
Tehnicianul Ştiinţei a utilizat întregul lot de 19 jucătoare pe care-l are la dispoziţie, 9 dintre acestea fiind noutăţi, 3 junioare şi 6 handbaliste aflate în primul an de seniorat, venite de la Vaslui, Galaţi şi Roman.
În ceea ce priveşte programul echipei pentru perioada următoare, Ion Arsene a spus: „Ne trebuie jocuri multe şi bune. Obiectivul nostru e să construim o echipă, iar apoi ne putem gândi la de toate”.

2 comentarii la „Handbalistele de la Ştiinţa au disputat primul amical al verii”

1. am fost la meci, bacaul a pierdut urit de ce nu dati scorul real a fost 36-18, pe reprize 14-7, 22-11. s-a jucat si repriza a 3 17-11 ptr OTELUL