Recital cu "Câinii" II: FCM Bacău – Dinamo II Bucureşti 4-1 (2-0)

fcm3
Băieţii lui Gheorghe Poenaru continuă seria pozitivă, cu o victorie categorică în faţa echipei secunde a „câinilor roşii”.
Taban a deschis scorul în minutul 5, valorificând, cu un şut la colţul scurt, o centrare expediată de Spiridon. O jumătate de oră mai târziu, Marius Doboş a majorat avantajul cu un senzaţional şut la vinclu, din afara careului advers.
În minutul 52, a fost rândul lui Spiridon să puncteze, după o pasă a lui Doboş, pentru ca, în minutul 74, Simao să mute tabela la 4-0, după o acţiune personală de efect.
Şi cum moldovenii sunt gazde bune, Dinamo II a marcat golul de onoare cu 10 minute înainte de final, prin Ioniţă.
FCM Bacău: Manea – Mihălăchioaie, Adăscăliţei, Carnariu (min. 75 Cojocaru), Dobârceanu – Doboş, Spiridon, Taban, Boboc (min. 55 Vraciu) – I. Radu (min. 71 Simao), Tismănaru. Antrenor: Gheorghe Poenaru.
Dinamo II: Matache – Anastasia (min. 46 Marcu), Ioniţă, Dragalina, Acsinte – Predescu (min. 62 Stan) – Gheorghiu, Diaz Pena, Attoukora – Benitez, Pavăl ( min. 65 Soare). Antrenor: Costel Orac.
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui). Asistenţi: Ionuţ Borcan (Ploieşti) şi Dragoş Vlad (Târgovişte).
Rezervă: Gică Mihai (Focşani).
Observatori: Mihai Calistru (Botoşani), Marius Ciugarin (Bucureşti).
Celelalalte rezultate înregistrate în etapa a XIV-a a Ligii a II-a, seria I: Concordia Chiajna – Săgeata Stejaru 0-1, Delta Tulcea – FC Botoşani 0-0, Tricolorul Breaza – Sportul Studenţesc 1-2, CSM Rm. Sărat – Farul Constanţa 1-0 (!!!), Steaua II – FC Snagov 1-2, Gloria Buzău – Petrolul Ploieşti 0-0 şi Dunărea Giurgiu – Victoria Brăneşti 1-1.