Fotbal, rezultate Liga a III-a: Echipele băcăuane au sucombat pe teren propriu

willy poli
Etapa a 10-a a Ligii a III-a la fotbal, seria I, a adus vineri două rezultate nefavorabile echipelor băcăuane care au evoluat pe propriile terenuri. Astfel, FC Willy a cedat în faţa Politehnicii II Iaşi, una din cele mai în formă formaţii ale seriei, cu scorul de 1-3. Marea surpriză, din păcate neplăcută, a produs-o Pambacul, înfrântă pe propriul teren de modesta CSM Paşcani, scor 0-1, printr-un gol marcat în al cincilea minut de prelungiri !!! Rămâne ca Aerostar să salveze onoarea echipelor băcăuane din eşalonul al treilea în partida de mâine, de la Gura Humorului.
Celelalte rezultate înregistrate azi: FC POLITEHNICA Galaţi – FCM DUNĂREA II Galaţi 5-1, CSM Focşani – FC CEAHLĂUL SA Piatra Neamţ II 2-1 şi CS Panciu – CF Brăila 1-2. Mâine vor avea loc meciurile CS Gura Humorului – AEROSTAR Bacău, SPORTING CLUB II Vaslui – RAPID CFR Suceava şi CETATEA Târgu Neamţ – FC OŢELUL Galaţi II. Partida SC MUNICIPAL PETROTUB Roman – CS Şcoala de Fotbal Rădăuţi nu se dispută, deoarece oaspeţii s-au retras din campionat.