Fotbal, Liga a II-a / ACS Energeticianul – Aerostar Bacău 4-3 (2-1)

Deși a înscris de trei ori, Aerostar Bacău se întoarce cu tolba goală din deplasarea de la Petroșani, acolo unde își dispută partidele de pe teren propriu formația ACS Energeticianul. Băcăuanii au deschis scorul în minutul 16, prin Buhăcianu, gazdele au egalat prin Vlad Rusu în minutul 27, pentru ca, în minutul 38, Mihălăchioae să fie eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. Scorul pauzei a fost stabilit de același Rusu în prelungirile primei reprize, cu un șut sub transversală.

Dragu a făcut 3-1 în minutul 48, iar Buhăcianu a reușit ”dubla”în minutul 70, însă, doar un minut mai târziu, Rusu a punctat pentru a treia oară. Hurdubei a înscris al treilea gol al Aerostarului în minutul 79, însă a fost ultimul gol al jocului, gazdele impunându-se cu 4-3. Aerostar rămâne fără victorie, urmând să atace primul succes al sezonului sâmbăta viitoare, pe teren propriu, cu ASU Politehnica Timișoara.

Precizare: ne-am fi dorit să vă oferim mai multe detalii despre joc, însă, la capitolul comunicare, clubul băcăuan suferă rău de tot și nu pare să dea semne că-și dorește să facă mai mult. Păcat.

4 comentarii la „Fotbal, Liga a II-a / ACS Energeticianul – Aerostar Bacău 4-3 (2-1)”

1. Nu stiu cat de corecta a fost eliminarea. Pana la eliminare a fost egal. Tot egal (2-2) a fost si scorul reprizei 2, cu Bacaul in 10 oameni ! Bacaul a luptat si se pare ca se afla spre finalul pregatirilor. Celelalte „pregatiri”, dinaintea startului, le-a facut cu echipe de liga 3.

2. Sunt cativa aroganti in stafful echipei .Is prea dobitoci sa inteleaga faptul ca fara suporteri is zero.Deja numarul celor prezenti pe atadion s-a redus considerabil,din cauza esecurilor pe banda rulanta,apoi pretul biletului,care este la nivel de liga 1