Volei, Divizia Junioare / CSS Bacău – CSS Unirea Iași 1:3 (19-25, 23-25, 25-22, 20-25)

Debutul noului sezon al Diviziei Junioare n-a fost tocmai fast pentru tinerele voleibaliste de la CSS Bacău. Elevele profesorilor Dumitru Matanie și Traian Șnel au pierdut în patru seturi partida de pe teren propriu cu CSS Unirea Iași, la capătul unui joc presărat cu multe erori individuale. Astfel, ieșencele și-au adjudecat primul set pe fondul unei preluări deficitare a gazdelor. În setul secund, băcăuancele au avut 8-4, apoi au condus cu 15-12, scor la care arbitrul pietrean Ștefura le-a făcut un mic cadou oaspetelor, mutând în teren un atac ce fusese 1 metru afară și așa s-a întors și soarta parțialului. Gazdele au reușit, totuși, să câștige setul al treilea, după ce au revenit de la 19-21, însă ieșencele au fost mai lucide în setul patru și au luat pe merit toate cele 3 puncte. CSS Bacău a evoluat în alcătuirea: Isabela Demșa, Denisa Sava, Crina Bîrgu, Neidi Enache, Andreea Ghiurcă, Bianca Dodan, Jacqueline Rusu (libero). Au mai jucat Iulia Matanie, Alexandra Adragăi, Maria Bahrim, Miruna Păduraru și Andreea Bobîrnac.