Fotbal, Liga a II-a / Sport Club Bacău – Farul Constanța 1-5 (1-2)

Sport Club Bacau - Farul Constanta 1În pofida așteptărilor, Sport Club Bacău a suferit un eșec categoric pe teren propriu în fața ”lanternei” play-off-ului seriei I. O înfrângere greu de anticipat după rezultatele promițătoare de la începutul lunii aprilie, rezultat al numeroaselor erori defensive comise de gazde și speculate de experimentații atacanți constănțeni. După ce Pătulea a deschis scorul în minutul 14, Dumitriu a egalat în minutul 36, după centrarea lui Corban, însă oaspeții au intrat la cabine în avantaj grație reușitei aceluiași Pătulea, cu 2 minute înainte de pauză. În repriza secundă, Farul a taxat de 3 ori gafele băcăuane, înscriind prin prin Munteanu (min. 56), Burcă (autogol, min, 61) și Chițu (min. 68). Nu e timp de lamentări, însă, fiindcă, în etapa viitoare, băcăuanii au ocazia revanșei pe malul mării.

SC Bacău – Farul Constanța 1-5

SC Bacău: Ureche – Mihălăchioae, Ursu, Masella (46 Burcă), Giurgiu – Corban, Adăscăliţei, Dumitriu (76 Țuțu), Drugă (56 Gheorghiu) – Vraciu, Grumezescu. Antrenor: Cristian Popovici.

Farul: Dinu – Băjan, Ionescu, Bratu, Corcoveanu (73 Zugravu) – Munteanu (85 Cristea), Milea (57 Ioniță), Suciu, Neagu – Pătulea, S. Chiţu. Antrenor: Ion Barbu.

Clasament Liga a II-a, seria I

6 comentarii la „Fotbal, Liga a II-a / Sport Club Bacău – Farul Constanța 1-5 (1-2)”

1. Rapid vine la Bacău în ultima etapă. N-ar strica puțină documentare despre cum se împerechează meciurile în playoff-ul ligii secunde 😉
    Mă aștept să nu apară niciodată acest comment, dar măcar ați schimbat datele după intervenția mea 😀

1. Iată că a apărut comentariul, împreună cu rectificările de rigoare dar și cu scuze pentru eroare.