Handbal, juniori I / CSSM Bacău – LPS Roman 44-31 (17-15)

CSSM Bacau - LPS Iasi 12Handbaliștii juniori I de la CSSM Bacău au debutat în sezonul oficial din 2016 cu o victorie la scor: 44-31 (17-15) cu LPS Roman. După o primă repriză relativ echilibrată, băcăuanii s-au desprins între minutele 44 și 47, când 6 goluri consecutive au dus scorul la 32-23 pentru gazde. CSSM Bacău are 10 victorii din tot atâtea meciuri, iar în etapa viitoare va sta. CSSM Bacău a evoluat în formula: V. Rusu, Crăciunescu, M. Rusu – Hanțaru (14 goluri), Broască (8), R. Drăgan (5), Totir (4), Atănăsoaei (4), Cojocaru (2), Pușcuță (2), Oancea (2), Dodiță (1), Totoi (1), Pintilie (1). Antrenor: Gabriel Armanu.

Sâmbătă, de la ora 10, sala ”Orizont” va găzdui 2 jocuri de juniori III: CSS Bacău – LPS Brăila (ora 10) și  CSSM Bacău  – CSS Tecuci (ora 11.30). Juniorii II de la CSSM Bacău joacă duminică, în deplasare, la LPS Piatra Neamț.